• Juubelihõnguline 10. driftihooaeg sai avatud alale vääriliselt

  11-12.05 Laitse Rallypargis toimunud Jump for Drift nimeline üritus sai toimuma just nii nagu driftile kohane. Meeletutes suitsupilvedes suvise ilma saatel. Sõitjatele polnud hooaja avamine kodupubliku silme all kerge-nii mõnigi teelt eksinu või hüppe mõju sõidule alahinnanud võistleja avastas ennast betoonseinas. Kuid nagu driftile kohane leidis nii mõnigi pealtnäha igavesti maha kantud masin järgmiseks päevaks uue hingamise ja keredetailid ning oli tagasi mängus. Suurima parandustöö tegi ära Arti Kannisto(PRO),kelle auto pärast avariid üsna õnnetu välja nägi.

  loe edasi

 • Tristan Viidas koos meeskonnakaaslastega Nürburgringil CUP 5 klassi parim

  Nädalavahetusel Saksamaal legendaarsel Nürburgringil peetud 24 tunni võidusõidul saavutas Tristan Viidas klassis CUP 5 esikoha. Maratonsõidul kihutasid eestlane Tristan Viidas, šveitslane Yannick Mettler, sakslane Heiko Eichenberg ning austerlane Torsten Kratz Sorg Rennsport tiimis BMW M235i-ga.

  CUP 5 klassi näol on tegemist monoklassiga, milles 14 startinud autot olid ehitatud ühtsete reeglite järgi BMW Motorspordi poolt. Kokku osales võistlusel 150 erinevat masinat ning nelik saavutas üldarvestuses 34. koha. Tõus kvalifikatsioonis saavutatud 92. kohalt oli märkimisväärne.

  loe edasi

 • Eesti ringrajasõitjatele Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapilt DEWALT Grand Prix´lt mitu poodiumikohta

  Mai teisel nädalavahetusel sõideti Riias, Bikernieki ringrajal autode Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapp DEWALT Grand Prix. Hooaja avavõistluse stardis olid ka mitmed Eesti ringrajasõitjad, kes ka oma klassides ka poodiumil lõpetasid.

  loe edasi

 • Ralf Aron võitis F3 sarja avaetapil maineka Pau GP

  Pau tänavarajal toimunud Euroopa F3 meistrivõistluste avaetapil saavutas Ralf Aron esikoha nädalavahetuse kolmandas sõidus, mis kandis maineka Pau GP nime.

  loe edasi

 • Jüri Vips jõudis F3 sarja avaetapil punktikohale

  Jüri Vips alustas Pau tänavarajal oma esimest täishooaega Euroopa F3 meistrivõistlustel ja saavutas avasõidus 10. koha, mille eest teenis ka esimese punkti. Kahjuks ülejäänud kahes sõidus tänu ebaõnnestunud teisele kvalifikatsioonile tal punktikohal finišeerida ei õnnestunud.

  loe edasi

 • Tallinna ralli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder

  EAL Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge kolmas etapp Tallinna ralli jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega, kogupikkuses 85,20 km. Teist võistluspäeva alustasid liidrina Valerii Gorban – Sergei Larens (Mini Cooper WRC), kelle edu Janis Berkis - Edgars Ceporjus (Ford Fiesta R5) ees oli 5,4 ja Emil Lindholm - Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5) ees 5,7 sekundit.

  loe edasi

 • Bikernieki ringrajal sõidetakse Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapp DEWALT Grand Prix

  Sellele nädalavahetusel käivitatakse Riias, Bikernieki ringrajal ringraja autode mootorid ning hooaja avastardi teevad koguni 24 erineva võistlusklassi ligi 200 võistlejat.

  "Teist järjestikust aastat on meil au Riias võõrustada Põhja-Euroopa tsooni avavõistlust. Loodetavasti on tänavu ka ilm parem kui oli seda aasta tagasi, sest siis saavad nii võistlejad kui ka pealtvaatajad seda kõike täiel rinnal nautida," sõnas Läti Autospordi Liidu Turismiautode komisjoni esimees Jānis Ducmanis oma võistluseelses kommentaaris.

  loe edasi

 • Uuendusena Eesti meistrivõistlustel lähevad tänavustel rallidel igal päeval kõige ees rajale EMV6 klassi võistlejad

  Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Harjumaa, Märjamaa, Keila ja Harku valla teedel Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp, Tallinna ralli. Järjekorras 34. Tallinna rallile on startimas ka Estonian R2 Challenge 17-26 aastased noored võidusõitjad, kes võistlevad ka Eesti meistrivõistluste EMV6 klassi arvestuses.

  Uuendusena Eesti meistrivõistluste sarjas lähevad tänavustel rallidel igal päeval kõige ees rajale just EMV6 klassi võistlejad. EMV6 klass stardib omaette rühmana kasvava kiiruse alusel alates esimesest startijast ja kannab stardinumbreid alates 200-st.

  loe edasi

 • Ralf Aron ja Jüri Vips alustavad eelseisval nädalavahetusel F3 hooaega

  Eelseisval nädalavahetusel antakse start FIA F3 Euroopa meistrivõistlustele, kus tänavu osalevad kaks Eesti vormelisõitjat, Ralf Aron ja Jüri Vips. Eestlaste sõitudele on tänavu võimalik kaasa elada Viasas Sport Baltic kanali otseülekannete vahendusel.

  Ralf Aron, kes möödunud aasta lõpus saavutas suurepärase 3. koha F3 maailmakarikavõistlusel Macaus, alustab Pau tänavarajal toimuval avaetapil oma kolmandat hooaega F3 sarjas. Algavaks hooajaks on Ralf Aron tagasi talle juba tuttavas Prema Powerteam võistkonnas, mille koosseisus võistles ta üle-eelmisel aastal.

  loe edasi

 • Tallinna rallile stardivad esimese võistlusnumbri all Georg Gross – Raigo Mõlder

  Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Harjumaa teedel, kus sõidetakse järjekorras 34. Tallinna ralli. Hooaja kolmandale etapile registreerus 71 võistluspaari kaheksast riigist.

  Ralli start antakse 11. mail kell 17:30 Møller Auto Mustamäe esinduse eest, mille järel suunduvad võistlejad avapäeva kolmele kiiruskatsele, millest esimene saab alguse 18:03.

  loe edasi

 • Eesti drifti meistrivõistlused said avalöögi Riias

  Betsafe Baltic Drift Championship nimelise üritusega sai eelolnud nädalavahetusel Riias antud avalöök ka Eesti Drifti meistrivõistluste sarjale. Eesti sõitjate kombe kohaselt olid kohal kõik,kellel tehnika korras ja vaim sõiduks valmis. Reedene treeninpäev hakkas küll korraliku pilvise ilmaga,kuid laupäevaseks peaesinemiseks lõunanaabrid ilmataadi kinni maksnud ja säras spordiala toetav päike,et driftist viimnegi mõnu kõtte saada. Eesti sportlased esinesid hästi ja medaleid sai korjatud mõlemates suurtes klassides. Konkurents oli karm.

  loe edasi

 • Jump for Drift 2018

  Laitse Rallypargis peetav Jump for Drift nimeline driftivõistlus on tagasi ja seekord avab Eesti drifti 10. hooaja. Sõitjatele ja pealtvaatajatele üks atraktiivsemaid radasid oma ülesehituselt ja mugavuselt võtab 11-12 Mai 2018 vastu kogu Eesti driftiparemiku kõikides klassides ja laseb talvel unustatud teadmised koos uuendatud või päris autodega proovile panna. Hüppega.

  loe edasi

 • Varstu Autokrossil jagati hooaja esimesed medalid

  Liqui Moly Veoautokrossi Eesti Meistrivõistluste sari pakkus Varstus pigem suve meenutanud kevadpäeval intriige kõigis kolmes klassis. Lisaks hooaja esimesele katusele nähti ära ka Illimar Hirsniku esimene kuldmedal, elektrooniline ajavõtusüsteem ja uus autokrossisarja pesamuna.

  loe edasi

 • Rallikrossi meistrivõistluste avaetapil lasti korralikult auru välja

  Laupäeval toimus Tartumaal Kulbilohus Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2018 sarja avaetapp. 48 osalejat panid jõuvahekordi paika neljas võistlusklassis, millest kahel olid juures ka juuniorklassid. Kui möödunud hooaeg algas pigem tasa ja targu, siis nüüd oli näha, et sõitjad on sarja avapauku läbi kogu talve juba pikisilmi oodanud ning rajale pääsedes end tagasi ei hoitud.

  Supercar

  loe edasi

 • Varstu kross tuleb taas

  Sel aastal Liqui Moly nime kandev Eesti Autokrossi Meistrivõistluste sari saab avapaugu pühapäeval, 6. mail Varstus Matsi krossirajal.

  loe edasi

 • Craig Breen ja Scott Martin toovad Shell Helix Rally Estoniale Citroën C3 WRC

  13.-15. juulil Tartus, Otepääl, Elvas ja Kanepis sõidetava rahvusvahelise autoralli Shell Helix Rally Estonia osalejate nimekiri täienes teise uue generatsiooni WRC autoga. Hayden Paddoni ja Sebastian Marshalli kõrval, kes toovad starti Hyundai Motorsport meeskonna Hyundai i20 WRC, stardivad tänavusel Baltikumi autospordi suursündmusel Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team sõitjad Craig Breen ja Scott Martin, kelle sõiduvahendiks on Citroën C3 WRC ja kelle selle aasta parim tulemus autoralli MM-sarjas on Rootsi MM-ralli teine koht.

  loe edasi

 • Ligur Portugali EM-etapil üheksas

  Möödunud nädalavahetusel peeti Portugalis Montalegre rallikrossirajal Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus Super1600 ehk esiveoliste klassis tegi kaasa Janno Ligur.

  loe edasi

 • Tallinna rallile registreerus 69 võistluspaari seitsmest riigist

  Eesti autoralli meistrivõistlused ja Estonian R2 Challenge sari jätkuvad järgmisel nädalavahetusel Harjumaa reedel. 11.-12.maini sõidetavale Tallinna rallile registreerus 69 võistluspaari.

  Järjekorras 34. Tallinna rallile antakse 11.mail start kell 17:30 ning avapäeval sõidetakse kolm kiiruskatset.

  loe edasi

 • Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Argentina MM-ralli!

  Argentina ralli viimast võistluspäeva alustasid liidrina Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Enne kolme viimast kiiruskatset hoidsid eestlased lähimate jälitajate Theirry Neuville – Nicolas Gilsoul´i (Hyundai i20 Coupe WRC) ees 46,4 sekundilist edu.

  Argentina ralli viimasel võistluspäeval jäi küll läbida vaid 55,27 katsekilomeetrit, kuid nende jooksul sõideti kahel korral rallimaailma üks legendaarsemaid katseid El Condor ja korra Mina Clavero.

  SS16 Copina - El Condor - 16.43 km

  loe edasi

 • Paul Aron võitis kindlalt Euroopa meistrivõistluste avaetapi

  Paul Aron saavutas suurepärase sõiduga kindla võidu Itaalias, Sarno kardirajal toimunud kardispordi Euroopa meistrivõistluste avaetapil klassis OK Junior.

  Paul Aron näitas fantastiliselt head kiirust läbi terve nädalavahetuse - oli kiireim kvalifikatsioonis ja võitis kõik viis eelsõitu. Finaalis alustas 14-aastane eestlane parimalt stardikohalt ja asus stardi järel ka võistlust juhtima. Esimeste ringide järel hakkas Paul Aron vähehaaval kasvatama oma edumaad ja võitis lõpuks lähimaid konkurente enam kui kolme sekundiga.

  loe edasi

Uuemõisa Autokeskus sai Škoda ametlikuks teeninduspartneriks

06 Veebruar 2018
Uuemõisa autokeskuse juhataja ja Škoda sõidukite maaletooja Auto 100 AS-i juhataja kirjutasid alla lepingule, mis teeb Uuemõisa autokeskusest Škoda volitatud teeninduspartneri Läänemaal. „Me oleme selleks valmistunud pikalt, ligi aasta. Eile sai leping lõpuks alla kirjutatud ja alustame nüüd ametliku esindajana Škodade müügijärgset teenindust,“ ütles Uuemõisa Autokeskuse juhataja. Ettevõtte tegi selleks suure investeeringu, soetas diagnostikaseadmed ja...

WRC – 2018. AASTA MONTE-CARLO RALLI EELVAADE

25 Jaanuar 2018
Maailma vanim ja kuulsam Monte-Carlo ralli käivitab 2018. aasta FIA Autoralli maailmameistrivõistlused ja toimub sel aastal üks nädal hiljem kui tavaliselt (25.–28. jaanuaril). Kuigi tegu on asfaldi ralliga, siis jaanuari talvised ilmaolud garanteerivad peaaegu kindlasti kuivade ja märgade teede ning petlikult libeda jää ja lume keerulise kombinatsiooni. Kuna kõik need tingimused võivad ühel ja samal...

Facebook

Viimati lisatud üritused

Sündmused puuduvad