Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

55. Saaremaa Rally 2022 võitjad on Egon Kaur – Silver Simm

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja viimane, 7. etapp sõideti traditsiooniliselt Saaremaal, kus toimus juubelihõnguline 55. Saaremaa Rally. Võistlusele startis kokku 163 võistluspaari kaheksast erinevast riigist.

Lisaks ralli üldvõidule lähevad Egon Kaur – Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) koju ka EMV2 klassivõiduga. Ralli lõpuks edestasid nad 2. kohale platseerunud Robert Virves – Craig Drew’d (Škoda Fabia R5) 7,8 sekundiga. Absoluutarvestuse kolmanda koha saavutasid Priit Koik – Kristo Tamm (Škoda Fabia R5), kaotades absoluudi parimatele 1 minuti ja 48,7 sekundit.

EMV1 arvestuses asus võistlustulle 4 ekipaaži, kellest lõpuni jõudis 1, seega klassivõidu võtsid Margus Murakas – Rainis Nagel (Audi S1), kes kaotasid absoluutarvestuse parimatele 8 minutit ja 41,4 sekundit.

Rally3 masinatest koosnev EMV3 klassis jätkus võitlust esikoha nimel viimaste meetriteni, kuid SS13 Toomalõuka katse lõpus oli kiireim ekipaaž Rainer Rohtmets – Erik Vaasa (Ford Fiesta Rally3), kes edestasid Kaspar Kasari – Rainis Raidma’d (Ford Fiesta Rally3) 13,0 sekundiga.

Juuniorite ehk EMV4 arvestuses astuvad Saaremaa Rally poodiumi kõrgeimale astmele Mark-Egert Tiits – Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), kes tõusid liidriteks peale seda, kui Jaspar Vaher – Marti Halling olid eelviimasel katsel ja Pranko Kõrgesaar – Ott Kuurberg viimasel katsel tehniliste probleemide tõttu sunnitud võistluse katkestama. Teisele kohale platseerusid Kevin Lempu – Andre Rahumeel (Ford Fiesta Rally4), kes kaotasid Tiits – Pruulile 7,9 sekundit. Kolmandaks platseerusid Joosep-Ralf Nõgene – Aleks Lesk (Ford Fiesta Rally4), kes kaotasid klassivõitjatele 47,3 sekundit.

EMV5 ehk 4WD E12 klassis toimunud Eesti – Läti duellis jäid sel korral peale lätlased Edijs Bergmanis – Ivo Pukis (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes tõusid liidriks peale Allan Popov – Aleksander Prõttsikov (Mitsubishi Lancer EVO 9) tehnilisi probleeme viimasel katsel. Teisele kohale sõitsid ennast vennad Kristo ja Raido Subi (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes kaotasid viimase katse finishis klassi liidritele 56,5 sekundit. Neliveoliste EMV5 klassi kolmanda koha saavutasid lätlased Emils Blums – Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes jäid viimase katse lõpuks klassi liidritest maha 1 minuti ja 15,6 sekundit.

EMV6 klassis tegid puhta töö Taavi Niinemets – Esko Allika (BMW M3), kes edestasid teiseks tulnud Gert Virves – Martin Moondu (BMW E36 M3) 1 minuti ja 53 sekundiga. Klassi kolmandale kohale platseerusid sel korral Argo Kuutok – Ott Mesikäpp (BMW M3), kaotades EMV6 liidritele 1 minuti ja 53,3 sekundit.

EMV7 ehk 2WD – R3, A7, N3, E10 autode arvestuses tegid kiireimat sõitu Romet Jürgenson – Siim Oja (Honda Civic Type-R), kelle edu teisele kohale tulnud Keiro Orgus – Evelin Mitendorf (Honda Civic Type-R) ees oli peale viimast katset 58,3 sekundit. Klassi kolmanda koha võitles välja ekipaaž Olavi Paju – Raul Kask (Renault Clio), jäädes klassivõitjatest maha 4 minutit 5,1 sekundit.

EMV8 ehk E9 arvestuse kiireim ekipaaž oli Oskar Männamets – Holger Enok (Citroen C2 R2 Max), kes edestasid Karl-Kenneth Neuhaus – Inga Reimal (Honda Civic) 3 minuti ja 19 sekundiga ja kolmandaks tulnud Risto Mõik – Laur Merisalu (Ford Fiesta R2) 4 minuti ja 10,5 sekundiga.

EMV9 ehk veokaklassi arvestuses võtsid võidu Veiko ja Toivo Liukanen (GAZ 51), kes edestasid teisele kohale tulnud Rainer TuberikRaido Vetesina (GAZ 51) kõigest 0,7 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid aga Martin Kio – Jüri Lohk (GAZ 51), kaotades võitjatele 39,7 sekundit.

55. Saaremaa Rally 2022 absoluutarvestuse 10 parimat:

1. EGON KAUR  / SILVER SIMM, Rautio Motorsport, Volkswagen Polo GTI R5 1h 5:32,9

2. ROBERT VIRVES / CRAIG DREW, Starter Energy Racing, Škoda Fabia R5 +7,8

3. PRIIT KOIK / KRISTO TAMM, Sports Racing Technologies, Škoda Fabia R5 +1:48,7

4. GREGOR JEETS / TIMO TANIEL, Tehase Auto, Škoda Fabia R5 +1:55,1

5. RAINER ROHTMETS / ERIK VAASA, CRC, Ford Fiesta Rally3 +4:30,7

6. KASPAR KASARI / RAINIS RAIDMA, OT Racing, Ford Fiesta Rally3 +4:43,7

7. EDIJS BERGMANIS / IVO PUKIS, A1M Motorsport, Mitsubishi Lancer EVO 9 +5:07,2

8. KRISTO SUBI / RAIDO SUBI, Kupatama Motorsport, Mitsubishi Lancer EVO 9 +6:03,7

9. EMIL BLUMS / DIDZIS EGLITIS, Rallyworkshop, Mitsubishi Lancer EVO 9 +6:22,8

10. TAAVI NIINEMETS / ESKO ALLIKA, Juuru Tehnikaklubi, BMW M3, +6:47,0

The post 55. Saaremaa Rally 2022 võitjad on Egon Kaur – Silver Simm appeared first on Eesti Autospordi Liit.