Ander-Hubert Lauri tuli neljandat korda jetispordi juuniorite maailmameistriks

Ungaris Nyíregyháza – Levelekis pandi täna punkt kahest etapist koosnevale jetispordi juuniorite MM-sarjale. Eestit oli juunioritest Ungaris esindamas klassi SKI Junior GP3.2 kolmekordne maailmameister Ander-Hubert Lauri.

Poolas toimunud I etapil võttis Lauri kolme sõidu võidu ja maksimumpunktidega etapivõidu ungarlase Lajos Komonyi ees. Ungaris aga enam nii lihtne ei olnud. Juba ajasõit näitas, et Komonyi võib koduvetel olla väga kiire ja MM-tiitli favoriit. Komonyi saavutas ajasõidus Lauri ees lausa 2,26 sekundilise edu, mis andis talle parima stardikoha valiku. Poola etapil kolmandaks tulnud Portugali piloot Martim Brito kaotas ungarlasele lausa 12,37 sekundiga, mis oli juba ülisuur vahe.

Esimeses sõidus võttis Lauri Komonyi ees stardivõidu ja püsis liidrina kogu sõidu. Komonyi lõpetas teisena ning Brito oli kolmas. Esikolmiku punktivahe sarja arvestuses oli väga väike ja sõiduvigu ei tohtinud keegi omale positsiooni säilitamiseks lubada.

Teises sõidus sai aga Komonyi ülihea stardi ning väljus esimeselt ringilt liidrina Lauri ees. Esimesel kahel läks seejärel selliseks võidusõiduks, et sõidu lõppedes oli võistluspaari vahe kolmandal kohal lõpetanud ungarlase Zek Puskasega lausa 53 sekundit. Teisest sõidust võttis võidu Komonyi ja Lauri noppis teise koha punktid.

Ennem viimast sõitu oli sarja arvestuses Lauril 122 punkti, teisel positsioonil oleval Komonyil 113 punkti ja kolmandat kohta hoidval Britol 98 punkti. Maailmameister pidi selguma Lauri ja Komonyi vahel viimases sõidus. Lauri ei tohtinud vigu teha ja pidi sõidu lõpetama vähemalt kuuenda koha punktidega, et tulla neljandat korda maailmameistriks.

Teise sõidu võitjana sai Komonyi valida omale parima stardipositsiooni ja Lauri jäi temast esimese pöörde suhtes väliskülge. Starditulede kustudes said Lauri ja Komonyi üheaegselt minema aga stardisirge lõpuks oli Komonyi saanud üliväikse vahe sisse, millest piisas stardivõiduks. Terve kolmas sõit tuli Lauri raja tehnilises osas Komonyile lähemale aga raja sirgel osal libises ungarlane jälle eest ära. Sõiduvõit, koos etapivõiduga läks Komonyile, Lauri oli teine ja Brito oli kolmas.

MM-sarja arvestuses tuli Ander-Hubert Lauri neljandat korda klassi SKI Junior GP3.2 klassi maailmameistriks. Hõbemedal läks Ungarisse Lajos Komonyile ja pronksmedali võitis Portugali esindaja Martim Brito.

„Ootasin rohkem tehnilist rada aga siin oli hoopis palju kiireid sirgeid, kus ungarlase tehnika liikus kiiremini. Paarisrajal, kus oli vaja rohkem tehnilist oskust jõudsin talle lähemale aga sirgetega libises Lajos jälle eest ära. Midagi varuks ma ei jätnud, endast ja masinast sai kõik välja pigistatud. Etapilt küll jah teine koht aga eesmärgiks oli MM-tiitli võitmine, mis sai täidetud.“ võttis Ander-Hubert Ungari MM-etapi kokku.