Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Andres Arnover tõusis kiirendusspordi EM-il neljandaks

Andres Arnover tõusis Rootsis sõidetud etapi järel kiirenduspordi Euroopa meistrivõistlustel neljandaks. Eeloleval nädalavahetusel on ta startimas Kiltsi lennuväljal Wildcards Drag Race´il.

Rootsis Tierp Arenal toimunud võistlust mõjutas ilm. Vihmasajud tähendasid pause ning venitasid päevad nii pikaks, et võistlus ei mahtunud õhtul rakenduvatesse mürapiirangutesse.

Arnover (Ford Mustang) võitis Pro Modified klassi kvalifikatsiooni, läbides veerandmiili ajaga 5,8766 km/h (401,49 km/h). “See jäigi kogu võistluse parimaks ajaks ja suurimaks kiiruseks,” lisas Arnover.

Esimeses eliminaatorite ringis ei tulnud Arnoveri vastane starti, teises jäi ta napilt alla sarja liidrile Jan Ericssonile. Arnoveri aeg oli 5,9248 sekundit, Ericssonil 5,9001.

Teine eliminaatorite ringi jäi viimaseks, sest mürapiirang rakendus kella 20.00-st. “Ilma vastu ei saa, lisaks sellele, et hakkas kehtima mürakeeld, muutus rada ka niiskeks,” rääkis Arnover. “Üldiselt olen rahul, sõidud sujusid, auto töötas hästi. Pärast võistlust tegime autole põhjaliku värskenduse ja oleme stardis järgmisel EM-etapil Saksamaal 25.-27. augustini.”

Kolme etapi järel on liider rootslane Jan Ericsson 274 punktiga, järgnevad hollandlane David Vegter 195 ja šveitslane Bruno Bader 187 punktiga. Arnover on 169 punktiga neljas.

Laupäeval ja pühapäeval on Arnover Kiltsi lennuväljal stardis teise autoga, mitte sellega millega osaleb EM-il.

Koos EM-etapiga peeti Rootsis ka EDRS-sarja võistlus, mida mõjutasid ilmast põhjustatud viivitused veelgi enam. Nii sai näiteks sai Street-klass, kus eestlastest osales Kert Orusaar, sõita vaid kolm kvalifikatsiooniringi. Kvalifikatsioonis oli Orusaar seitsmes. Ka tema on nädalavahetusel startimas Wilcards Drag Race´il.

The post Andres Arnover tõusis kiirendusspordi EM-il neljandaks appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy