Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eesti kardisportlaste välisstardid: Nikita Ljubimov võitis Belgias kvalifikatsiooni, Markus Kajak oli EM-etapil 19. kohal

Eesti kardisportlased võistlesid möödunud nädalavahetusel nii Lätis, Belgias kui Itaalias. Meie kõrget taset näitasid paljud, kuid lõpptulemused niivõrd roosilised polnud.

Lõuna-Itaalias Sarnos sõideti KZ ja KZ2 Euroopa meistrivõistluste viimane etapp, kus eestlastest oli võistlustules Markus Kajak. Juba 32. koht kvalifikatsioonis näitas, et eestlane võitleb finaalipääsemise piiril. Eelsõitude järel 23. ja superheat’i järgne 21. koht näitas aga nädalavahetuse jooksul toimunud arengut ja tempo tõusu, mis ei viinud ainult finaali, vaid andis lootust ka kõrgemate kohtade eest võidelda. Finaalis Kajak sõitiski võidu TOP 15 kohtadel, kuid viiesekundiline esivoolundi kkaristus langetas ta sõidu järel 19. positsioonile.

Vaimustava sissejuhatuse nädalavahetuseks tegi Nikita Ljubimov Mariembourgis Belgias, võites elus esimest korda Rotax Max Euro Trophy kvalifikatsioonisõidu. Ligi poolteist kümnendiku teistest kiirem olnud eestlane tunnistas rahvusvahelisele Vroom ajakirjale, et leidis rajal parima koha aja sõitmiseks ning edu teiste ees lisab meelekindlust võidusõitudeks. Ja täpselt niimoodi eelsõitudes läkski, kust Nikita noppis esimese, neljanda ja taas esimese koha, mis andis kokkuvõttes parima stardikoha ka finaalipäevaks. Esimeses finaalis läks aga tõsisemaks võidusõiduks ja eestlase jaoks ei tehtud elu lihtsaks. Pärast võistlust saadud viiesekundiline ajakaristus kaasvõistlejate surumise eest langetas Ljubimovi 16. kohale. Teiseks finaaliks läks rada märjaks ja kuigi Ljubimovil õnnestus alguses näidata head tempot ja tõusta mõnegi koha jagu, siis sõidust 11. koht ja nädalavahetuse kokkuvõttes vaid 79 punkti 110st võimalikust ei peegeldanud kindlasti olemasolevat kiirust.

Lätis Rotax Micro & Mini & Juniori Festivalil võistles Oliver Kurg Rotax Junior klassis. Sel aastal head minekut näidanud noormees sõitis kvalifikatsioonis välja kohalike kiirete vahel teise aja, kaotades võitjale vähem kui ühe sekundikümnendikuga.

Eelsõidud andsid Kurele finaalidesse neljanda stardikoha. Märjas esimeses finaalsõidus tegi eestlane uhke tagasituleku kolmandale positsioonile, kui kaotas esimesel ringil palju aega ja langes viimaseks. Teine finaal sõideti juba kuivades oludes ja Kurg juhtis võidusõitu koguni viis ringi. Finišisse tuli eestlane teisena. Otsustav superfinaal ei alanud välisrajalt startides nii hästi ja alguses langes Oliver viiendaks, kuid pärast seda näitas taas väga head tempot, sõites nädalavahetuse kiiremaid aegu ja tõustes auhinnalisele kolmandale kohale. Kahjuks diskvalifitseeriti eestlane võidusõidu järel tehnilises komisjonis õlise sidurikorvi tõttu ning poodiumile ei pääsenud.

The post Eesti kardisportlaste välisstardid: Nikita Ljubimov võitis Belgias kvalifikatsiooni, Markus Kajak oli EM-etapil 19. kohal appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy