Eestlased rahvusvahelistes sarjades: Ott Tänak / Martin Järveoja Kreekas teised ja vormelisõitjate tulemused

Lisaks Kreeka MM-rallile toimusid nädalavahetusel eestlaste osalusel ka vormel 2 ja Formula Regionali etapid ning ajaloolised vormelid võtsid mõõtu Poolas.

Kreekas sõidetud autoralli maailmameistrivõistluste etapp lõppes Kalle Rovanperä / Jonne Halttuneni (Toyota Yaris WRC) võiduga ja Ott Tänaku / Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) teise kohaga. Georg Linnamäe / James Morgan (Škoda Fabia Rally2 Evo) olid üldarvestuse 15. kohal ja WRC2 neljandad. Klassi võitsid Andreas Mikkelsen / Elliott Edmondson (Škoda Fabia Rally2 Evo).

MM-i juhivad Sebastien Ogier / Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC) 180 punktiga, Tänak/ Järveoja on 106-ga viiendad. WRC2 arvestuses on sõitjate liider Mikkelesen 126 punktiga, kaardilugejatest juhib Marcelo Der Ohannesian 104 punktiga. Linnamäe ja Morgan on mõlemad 11. kohal, kuid punkte on vastavalt 26 ja 22.

Vormel 2 sarja viiendal etapil Monzas lõpetas Jüri Vips (Hitech GP) esimese sprindi kaheksanda kohaga ja teises oli kuues. Võitjad olid vastavalt Theo Pourchaire (ART GP) ja Jehan Daruvala (Carlin Racing). Põhisõidu võitis Oscar Piastri (Prema Racing), Vips katkestas tehnilistel põhjustel. Sarja juhib Piastri 149 punktiga, Vips on 90-ga kuues.

Formula Regional European Championship by Alpine jäkus Red Bull Ringil, kus Paul Aron (Prema Powerteam) oli esimeses sõidus kolmas ja teises 19. Mõlemad sõidud võitis Franco Colapinto (MP Motorsport). Sarja ametlikku puntiseisu ei ole avalikustatud, kuid mitteametliku järgi juhib Gregoire Saucy 217 punktiga, Aron on 109-ga kuues.

Ajalooliste vormelite Balti etapp sõideti Poznanis. Baltikumi arvestuses osalenud sõitjatest oli Jaanus Unt kokkuvõttes teine ja Toomas Unt kolmas. Mõlemad sõitsid vormel Mondiali arvestuses. Baltikum arvestuses võitis Andris Grikis.