Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli MM, vormel 2, ralli Poolas ja kiirendussport

Eestlased võistlesid nädalavahetusel ralli MM-etapil Portugalis, Poola ja Leedu ralli meistrivõistluste etapil Poolas, Jüri Vips võistles F2-sarjas Hispaanias ja Andres Arnover kiirendusvõistlusel Suurbritannias.

Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally 1) lõpetasid Portugalis toimunud ralli MM-etapi kuuenda kohaga, jäädes võitjatest Kalle Rovanperäst / Jonne Halttunenist (Toyota GR Yaris Rally1) nelja minuti ja 45,7 sekundi kaugusele. Võitjate aeg oli 3:44.19,2.

MM-i juhivad Rovanperä ja Halttunen 106 punktiga, Tänak ning Järveoja on kogunud 37 punkti ning jätkavad neljandal positsioonil.

JWRC-arvestuses võitsid Sami Pajari / Enni Mälkönen ajaga 4:13.33,2. Võitjatele 23 minutit ja 37,7 sekundit kaotanud Robert Virves / Aleks Lesk said kolmanda koha. Sarja juhivad Jon Armstrong ja Brian Hoy (kõik Ford Fiesta Rally3) 67 punktiga, Virves ja Lesk on neljandad, mõlemal on 49 punkti.

Poolas sõidetud Rajd Podlaski rallil saavutasid Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo) neljanda koha. Võistid Tom Kristensson / Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Leedu meistrivõistluste arvestuses olid klassi LARC5 arvestuses Janek Vallask / Mikk-Sander Laubert (Subaru Impreza) neljandad ja Ott Kuurberg / Saimon Köst (Ford Fiesta R2T) LARC4-klassi teised.

Vormel 2 sarja etapil Barcelonas katkestas Jüri Vips (Hitech GP) sprindisõidus ja põhisõidus oli 17. Mõlemad võitis Felipe Drugovich (MP Motorsport), kes juhib ka sarja 86 punktiga. Vips on 30 punktiga üheksas.

Andres Arnover (Ford Mustang) osales Inglismaal Santa Podi rajal toimunud kiirendusvõistlusel Doorslammers. Veerandfinaalis tabas autot tehniline rike, mis ei võimaldanud startida poolfinaalis. Käesoleval nädalal toimub samal rajal Euroopa meistrivõistluste etapp.

The post Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli MM, vormel 2, ralli Poolas ja kiirendussport appeared first on Eesti Autospordi Liit.