Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: rallit, rallikrossi ja kardisporti

Nädalavahetusel sõideti ralli MM-etapp, kardispordi EM-etapp, lisaks startisid eestlased mitmel muul piiritagusel võistlusel.

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe võiduga lõppenud Belgia MM-rallil said Ott Tänak / Martin Järveoja (mõl Hyundai i20 Coupe WRC) kuuenda koha. Tänakul ja Järveojal on 87 punkti, mis annavad üldtabelis viienda koha, liidrid Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia on kogunud 162 punkti. Sõita on veel kolm rallit.

Robert Virves / Aleks Lesk olid Belgias JWRC arvestuse kolmandad. Võitsid Jon Armstrong / Phil Hall (mõl Ford Fiesta). Virves on punktitabelis kuuendal kohal (42 punkti), üks tema kaardilugejatest, Sander Pruul on seitsmes (27) ja teine, Aleks Lesk kümnes (15). Liidrid Sami Pajari / Marko Salminen jätkavad 91 punktig, sõitmata on üks ralli.

Kardispordi EM-etapil Itaalias Adria rajal Markus Kajak ning Kaspar Kallasmaa klassis KZ2 finaali ei pääsenud ning punkte ei teeninud. FIA Karting Academy Trophyl sai Mark Dubnitski 20. koha, temalgi jäi punktiarve avamata.

Leedus Vilkyciai rajal sõideti rallikrossi Balti meistrivõistluste kolmas etapp, kus eestlastest saavutasid esikohad Marko Muru (klass Super1600) ja Rauno Rappu (TouringCar). Nelikveoliste autode konkurentsis oli Maiko Tamm teine, krosskartidel Martin Juga kolmas ja Liis Talivere neljas ning Super1600-klassis Arvo Kask kuues. Sarja tulemused etappide kokkuvõttes avaldame pärast ametlike punktitabelite valmimist.

Samas peetud Leedu meistrivõistluste kolmandal ja neljandal etapil sai Ruudi Reinumägi klassis Junior 1000 vastavalt teise ja kolmanda koha. Kolmandal etapil oli Sven Oras Supercar-klassis kolmas, sama tulemuse saavutas Arvo Kask Super1600 klassis.

Egon Kaur / Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) võitsid autoralli Soome meistrivõistluste etapi Lahtis, edestades Emil Lindholmi / Reeta Hämäläinenit (Škoda Fabia R5 Evo) 19,6 sekundiga.