EVL autasustas parimaid ja kuulutas välja aasta sportlased

Eesti Veemoto Liit tunnustas pidulikul aastagalal 2022 hooaja Eesti meistreid ja kuulutas välja aasta sportlased.

“Möödunud aasta on olnud tervele Eesti spordile väga edukas – tiitlivõistlustelt võideti kokku 330 medalit. Meie sportlased tõid tiitlivõistlustelt koju lausa 33 medalit, neist 9 MM-tiitlit ja 7 EM-tiitlit. Esmakordselt võideti tiitlid jetiklassides SKI Ladies GP1,SKI Junior GP3.3 ja SKI GP4. Ringrajapaatidel toodi esmakordselt koju Formula 4 klassi MM-tiitel. Kokku võideti tiitlivõistluste medaleid 19 erineva sportlase poolt. Sügav
kummardus meie sportlastele ja nende taustajõududele kes on teinud väga hea tööd” võttis hooaja kokku peasekretär Algo Kuus.

Aasta jetisportlaseks kuulutati Jasmiin Üpraus. Üpraus tegi ajalugu ja on esimene Eesti sportlane, kes on võitnud naiste kõige kangemas võistlusklassis SKI Ladies GP1 maailmameistritiitli. EM-sarjast tõi Üpraus koju hõbemedali ja tänase seisuga on ta naiste jetispordi maailma edetabeli liider.

Aasta ringrajasportlase tiitli võitis Stefan Arand. Arand võitis esimese eestlasena MM-tiitli paadiklassis Formula 4 ja kaitses edukalt EM-tiitlit. Lisaks osales Arand Formula 4 kestvusõidu MM-il, kus tuli meeskondlikule pronksile Eesti-Läti ühismeeskonnas.

Aasta nooreks jetisportlaseks kuulutati Ander-Hubert Lauri. Lauri sõitis sellel hooajal kaasa SKI Junior GP3.3 klassis, kus osalevad noored vanuses 13-15 aastat. Hoolimata endast vanemate sportlastega konkureerides võttis Lauri võidu nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustelt. Möödunud aastal kuulutas Rahvusvaheline Veemootorispordi Liit UIM Ander-Hubert Lauri 2021 aasta noorsportlaseks.

Aasta nooreks ringrajasportlaseks tuli Paul Richard Laur. Laur näitas väga head sõitu möödunud aastal Tallinnas toimunud noorteklassi GT-15 maailmameistrivõistlustel ja võitis eestlastest parimana MM-hõbeda.

Aasta treeneriks kuulutati Aivar Arand. Aivar on olnud veemootorispordis tegev juba üle 10 aasta ning panustanud oluliselt kogu Eesti veemotospordi kvaliteedi kasvu. Aivari õpilane Stefan Arand on aastate jooksul võitnud seitse maailmameistritiitlit ja üheksa Euroopa meistritiitlit. Stefan on kolmel korral valitud Rahvusvaheline Veemootorispordi Liidu UIM aasta sportlaseks.

Aasta noortetreeneriks valiti Andres Lauri. Andrese tegevus jetispordi arendamisel on suur ja Ander-Hubert Lauri tulemused räägivad juba enda eest. Ander-Hubert Lauri on tulnud viiel korral juuniorite maailma- ja Euroopa meistriks jetispordis.

Aasta ringrajaklubiks tuli mitmendat aastat järjest Tallinna Veemotoklubi. Tallinna Veemotoklubi sportlased võitsid möödunud hooajal kolm MM-tiitlit ja ühe EM-tiitli. Klubil on tugev noortespordi kandepind ja edukalt võistlusi korraldada suutev organisatsioon.

Aasta jetiklubiks tõusis SK Propstars. Edu tõi SK Propstarsile tugev töö noortespordiga ja Ander-Hubert Lauri tulemused tiitlivõistlustelt. Lisaks on SK Propstars aastaid korraldanud Eesti meistrivõistlusi jetispordis ja aidanud neid ka teistel klubidel läbi viia.