Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD ja VIDEO. LaitseRallyPargis selgusid kardispordi Rotaxi klasside Eesti meistrid ja Grand Finalsile pääsejad

2. septembril toimus Laitses Rotaxi klasside Eesti meistrivõistluste viies ja viimane etapp, kus otsustati meistrid ja need. kes pääsevad detsembris Rotaxi Grand Finalsile Bahreinis.

Laitses võistlesid kahel päeval ka CIK-FIA klassid, kellel jääb meistrisarjas sõita veel üks etapp. Nende klasside võistlusest laupäeval ja pühapäeval LaitseRallyPargi rajal tuleb eraldi ülevaade.

Klassis Rotax Junior juba tiitli kindlustanud Toms Strele (LV) Laitses starti ei tulnud, seega võidusõit Grand Finalisi piletile ja sarja hõbemedalile toimus eestlaste vahel. Strelel oli pilet kindlustatud varem Rotax Nordic sarjast.

Tiheda punktiheitluse teisele kohale pidasid maha Marko Leotoots ja Oliver Kurg. Leotootsi kvalifikatsiooni võit ja stabiilne sõit teistele positsioonidele andis talle vajalikud punktid Kure edestamiseks, ilma et kaks rivaali omavahel rajal pidanuks ratas-rattasse minema.

Kurg lõpetas sõidud neljanda ja kolmanda kohaga, mis andis talle Eesti pronksi vaid neljapunktilise eduga Grand Finalsile sõitva Leotootsi järel. Vihmase päeva staariks kujunes aga hoopis Kyle Christon Tuhkru, kes peale kvalifikatsiooni võitu diskvalifitseeriti ning oli sunnitud võidusõitu alustama võistlejate rivi tagant. Meelekindla ja stabiilse sõiduga kihutas Tuhkru läbi rivi juba esimeses finaalis ning jättis konkurendid teises võistlussõidus juba kaugele seljataha, näidates meisterlikku soolosõitu, mis tõi talle hooaja esimese poodiumi ning kohe ka etapivõidu. Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes tõstis see Tuhkru neljandale kohale.

Senior-klassis polnud vihmamärgades oludes vastast möödunud aasta Juniori Eesti meistrile Tõnis-Johannes Toomingale, kes tegi puhta töö nagu Tuhkru Junior-klassis. Edukas võistluspäev kergitas Toominga punktitabelis teiseks. Esimese stardi teise ja viimases neljanda kohaga leppima pidanud Ragnar Simuland langes seeläbi meistrivõistluste arvestuses kolmandaks, vaid 9 punktiga Toominga seljataha. Päeva pikimas võistlejate rivis noppis hooaja esimese poodiumikoha Sebastian Adari, kes lõpetas finaali vaid pooleteise sekundi kaugusel võitjast teisena. Kolmanda koha võitles viimastel ringidel välja lätlane Artjoms Sestakovs.

Pileti Grand Finalsile ja Eesti meistritiitli viis koju finaalis viiendana lõpetanud Paul Hamburg. Hooaja lõpus palju punkte kaotanud esimese kahe etapi võitja edestas Toomingat 13 punktiga ja pääses teist aastat järjest Rotaxi kõrgeima taseme võistlusele.

Tänavu valitses Rotax Minimaxis Nikita Ljubimov, kinkides kümnest võimalikust finaalsõiduvõidust vaid ühe kaaskonkurentidele. Ka Laitses ei suutnud keegi tema võimu väärata ja Ljubimov võttis veenva meistritiitli ning etapivõidu. Järgnevad kohad läksid seekord Lätti, kui teisena lõpetas Adrians Tions (LV) ja kolmandana Gabriels Kristians Moisejs (LV). Punktitabelis jäi sellest hoolimata teiseks viimase etapi vahele jätnud Majus Mazinas (LT), kellele läks ka Grand Finalsi pilet, sest Ljubimov lunastas selle juba varem Rotax Nordicult. Eesti pronksi sai Adrians Tions. Rotax Micromaxis võitis etapi Dominik Lepp ja meistriks tuli Carl Joosep Jaanimets.

Võistlejaterohke Rotax DD2 tõi rajale tavapärase Eesti-Läti kaardiväe, nende seas eelmise aasta meistri Ragnar Veeruse, hõbeda Patricks Noels Locmelise ja möödunud aasta Seniori Eesti meistri Martins Janovskise. Umbvihmas peetud esimeses finaalis jätsid teised kaugele seljataha just Locmelis ja Janovskis, tõrjudes kvalifikatsioonis esirea hõivanud Veeruse ja Vilcansi alles neljandaks ja viiendaks. Teise finaali poolkuivaval rajal tegi kiirelt sääred esikohalt startinud Locmelis, kes noppis nii võidu, meistritiitli kui Grand Finalsi pääsme. Poodiumikohtadele peeti maha aga valus heitlus Veeruse, Vilcansi ja Janovskise vahel. Kaua teist kohta hoidnud Janovskise lükkas 9. ringil pikale Vilcans ning hakkas kuivaval rajal vahet kasvatama. Stardist viiendana väljunud Veerus tõusis samuti paar ringi hiljem poodiumikohale ja asus nüüd juba vihmasajus jälitama Vilcansit. Sõit sai enne otsa, kui lätlane Veeruse saagiks võis langeda, aga Janovskise lükkamise eest esistange karistuse teeninud Vilcans langes sellest hoolimata Veeruse taha kolmandale kohale. Meistrivõistluste arvestuses kuulus hõbe aga kolme punktiga Vilcansile Veeruse ees, kes esmakordselt alates 2018. aastast DD2-klassi Eesti meistritiitli loovutas.

Tiitli kaitsmisega ei esinenud DD2 Masters klassis aga probleeme Priit Seil, kes mõlemas võistlussõidus konkurendid enam kui 10 sekundi kaugusel jättis ja kvalifikatsioonis noortega konkureerivaid aegu näitas. Tihedas heitluses Eesti medalitele kasutas märgasid tingimusi oma kasuks Kari Maripuu, kes lõpetas etapi teise kohaga ja kindlustas sellega ka meistrivõistluste hõbeda. Hooaja esimese poodiumi võttis Argo Tamm, aga üldkokkuvõtte pronksile tuli kuuendana lõpetanud Martin Sild.

Prokart Eesti karikavõitjateks tulid:

Cadet: Kristofer Saar

Junior Open: Hugo Parts

Rotax 40+: Villem Pomerants

Open DD2: Adrians Lasis (LV)

Laupäevane otseülekanne.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD ja VIDEO. LaitseRallyPargis selgusid kardispordi Rotaxi klasside Eesti meistrid ja Grand Finalsile pääsejad appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy