Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD. Kardispordi juubelivõistlusel jahiti meistrivõistluste punkte

Põltsamaal Kuningamäel toimunud kardispordi Eesti meistrivõistluste ja Eesti Prokardi karikavõistluste etapil tähistati ka spordiala 60 aasta juubelit Eestis. Samuti möödus 60 aastat Eesti esimese kardiraja avamisest Kuningamäel.

Eesti kardispordi ja Kuningamäe raja 60. sünnipäeva tähistamiseks tegid kardispordiveteranid näidissõidu ajalooliste kartidega, toimus nendevaheline võidusõit hobikartidel ja pidulik vastuvõtt.

Põltsamaal toimunud võistlus oli ühtlasi Eesti meistrivõistluste teine etapp Rotaxi klassidele ja teine CIK-FIA klassidele, Eesti Prokardi karikasarjas oli tegemist teise osavõistlusega. Kokku osales 135 võistlejat.

25 osalejaga Mini-klassi ülipõneva finaali võitis Theodor Toobal, järgnesid Mattias Ojapõld ja Meryl Peldes.”Kvalifikatsioon oleks võinud paremini minna,” rääkis teise aja sõitnud Toobal. “Eelfinaal katkestati punase lipuga ja kordusstart ei õnnestunud kõige edukamalt. Finaalis läks kõik hästi.”

Väga konkurentsitihedas 17 osalejaga Micro klassis võitis Markus Kasepõld. “Kvalifikatsioon ei läinud väga hästi, sain kuuenda aja, kuid eelfinaali start õnnestus ja lõpetasin teise kohaga. Finaal sujus hästi: start läks korda, saime Remi Rubiniga rivaalidel eest ära,” rääkis ta. Teine oligi Rubin, kolmas Patrick Orvandi.

Klassis OK Junior suutis Andri Tsikin tõusta finaalis kuuendalt stardipositsioonilt võitjaks. “Eeelfinaalis olin agressiivne, lükkasin rivaali välja ja sain selle eest trahvi. Finaalis hakkasin koht-koha haaval tõusma, panin endast kõik välja,” sõnas Tsikin. Teise koha sai Domantas Knyva ja kolmanda Tõnis Johannes Toomingas.

Rotax Mini Maxis edestas Sten-Erik Sild esikolmikus Nikita Ljubimovit ja Marko Leotootsi. “Kvalifikatsiooni sõitsime kuival rajal ja sain seitsmenda koha. Eelfinaalis sadas ja tegin esimese kolme ringiga hästi palju möödasõite,” rääkis eelfinaali võitnud Sild. “Finaal oli rahulikum. Stardis sai küll üks konkurent mööda, aga esimese kahe ringiga suutsin koha tagasi võtta ja vahe sisse sõita.”

Rotax Max Seniori finaalis suutis Hugo Arendi tõusta kaheksandalt stardipositsioonilt võitjaks. “Finaalis ei olnud stardikoht kõige parem, vihmaga on veepilves nähtavus väga halb. Väga mingit lootust ei hellitanud, püüdsin lihtsalt oma positsiooni parandada,” rääkis Arendi. Teine oli Martins Janovskis ja kolmas Patric Õiemets.

Kardispordi Eesti meistrivõistlused ja Prokardi Eesti karikavõistlused jätkuvad 15.-16. juulini Aravetel toimuva võistlusega.

Klasside esikolmikud

Cadet: 1. Romet Kullamäe, 2. Tristan Tellus, 3. Simon Ojamäe.

Micro: 1. Markus Kasepõld, 2. Remi Rubin, 3. Patrick Orvandi.

Mini: 1. Theodor Toobal, 2. Mattias Ojapõld, 3. Meryl Peldes.

OK Junior: 1. Andri Tsikin, 2. Domantas Knyva, 3. Tõnis Johannes Toomingas.

OK: 1. Adrijus Rimkevicius.

Rotax Mini Max: 1. Sten-Erik Sild, 2. Nikita Ljubimov, 3. Marko Leotoots.

Rotax Micro Max: 1. Remigijus Kriauciunas, 2. Emilis Juozaitis.

Rotax Max Junior: 1. Kate Drobiseva, 2. Sebastian Adari, 3. Oliver Kurg.

Rotax Max Senior: 1. Hugo Arendi, 2. Martins Janovskis, 3. Patric Õiemets.

Rotax Junior Open: 1. Eric Marcus Jaanimets, 2. Hugo Parts.

Rotax Max DD2: 1. Patriks Noels Locmelis, 2. Devin Sagadi, 3. Ragnar Veerus.

Retro: 1. Rain Pilve, 2. Juhan Ansper, 3. Urmas Pajumets.

Retro N: 1. Aadru Kroon, 2. Jaanus Niilson, 3. Ain Böckler.

Rotax Senior Open: 1. Markus Rüütli, 2. Kristo Kiviselg, 3. Märt Valdmees.

Rotax 40+: 1. Veiko Kübarsepp, 2. Valentin Abramov, 3. Ants Vähesoo.

DD2 Open: 1. Mattias Ringberg, 2. Rando Kleimann, 3. Oskar Raud.

Rotax Max DD2 Masters: 1. Kari Maipuu, 3. Priit Sei, 3. Kristjan Penjam.

DD2 Open Masters: 1. Ivo Pärle, 2. Argo Tamm, 3. Eke Nurm.

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD. Kardispordi juubelivõistlusel jahiti meistrivõistluste punkte appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy