Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

FOTOD. Laupäeval toimus LaitseRallyPargis driftifestival Drift Factory Matsuri

19.augustil toimus LaitseRallyPargis driftifestival Drift Factory Matsuri, millest sai osa ligi 1500 inimest. 

“Matsuri korraldamise idee saime Jaapani driftifestivalidest, kus mitmeid päevi järjest nauditakse driftimist erinevatel radadel. Vaatamata sellele, et korraldasime sellist üritust nii suurelt esmakordselt, tuli kohale üle ootuste palju rahvast. Tagasiside sõitjatelt oli samuti ääretult positiivne,” mainis ürituse korraldaja Birgit Saar. Lisaks sellele, et avatud oli 43-le driftisõitjale kaks erinevat rada korraga, said pealtvaatajad üritusel nautida ka hobiautode näitust. Valikus oli palju erinevas stiilis sõidukeid, esindatud olid Ameerika, Jaapani, Saksamaa ja paljudest teistestki riikidest pärit autod.

Matsuri oma olemuselt ei ole võistlusformaat, mistõttu sai rajal näha tavapärase kahe auto tandemsõitude juures ka kogunisti 11 driftiauto rivi. Driftirongid ongi ühed iseloomulikumad elemendid sellelaadse ürituse juures. Aktiivselt sõideti kokku pea 7 tundi, kuhu mahtus lisaks driftisõitudele ka meeleolukas paraad, sõitjate tutvustus ning pakuti ka erivärvilist rehvisuitsu show’d publikule.

Drift Factory on Eesti driftitiim, kes pakub ka noortele driftiharrastajatele võimalust treenida selleks määratud kohas – rajal. Järgmiste üritusena toimub Drift Factory rajapäev 17. septembril LaitseRallyPargis.

Fotod: Andra Pajusild, Kaarel Hallik ja Mathias Orro

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post FOTOD. Laupäeval toimus LaitseRallyPargis driftifestival Drift Factory Matsuri appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy