Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Homme algab Dakari maratonralli, stardis on viis eestlast

Homme/laupäeval algaval 2023. aasta Dakari maratonrallil on stardis kokku viis eestlast.

T1 autode klassis sõidavad Urvo Männama ja Risto Lepik (Toyota Hilux) ning T4 bagide klassis startivad Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3). Viienda eestlasena stardib Dakaril Kuldar Sikk, kes on Leedu sõitja Benediktas Vanagase (Toyota Hilux) kaardilugeja.

Nii palju pole eestlasi varem maailma raskeimal võidusõidul osalenud. Enne kui Saudi Araabias Dakari esimene kiiruskatse aasta esimesel päeval stardib, sõidetakse selle aasta viimasel päeval proloog ja toimub Dakari pidulik avamine.

Oma esimese Dakari eel said Urvo Männama ja Risto Lepik pooleteise päeva jagu reisida. „Esimesed poolteist päeva kulusid meil nii lendamise kui siin kohapeal busside ja autodega sõidu peale. Nüüd oleme siin kohal, Punase mere ääres asuvas laagris. See on meie koduks kuni Dakari alguseni,“ rääkis Männama. „Esimesed kilomeetrid on tehtud. Päris huvitav, saime proovida ka seda, et kui rehv puruneb, kuidas siis neid resettida. Kokku saime Ristoga siin sõita 50 kilomeetrit, tunne on positiivne. Seadistasime amortisaatoreid, eks me neid seadistame siin jooksvalt kogu aeg. Üldmulje peale testipäeva on hea.“

Urvo Männama ja Risto Lepiku testipäeva kokkuvõte.

Toomas Triisa ja Mart Meeru on samuti oma esimesed kilomeetrid Saudi-Araabias läbinud. „Jõudsime kohale kolmapäeva hilisõhtul, meeskond oli kenasti juba auto ette valmistanud. Neljapäeval tegime ära veel osad administratiivsed tegevused ja saime ka masinat testida, mis on meil uus ja oli vaja aru saada, kuidas asjad toimivad. Kõik läks hästi, saime üle 100 km testi teha õigetes tingimustes. Testisime ära ka navigatsiooniseadmed ja kõik toimib. Reedel on veel mõned asjaajamised ja siis oleme juba valmis stardiks,“ rääkis Toomas Triisa peale testipäeva.

Toomas Triisa ja Mart Meeru testipäeva kokkuvõte.

Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk tegid reede ennelõunal 130kilomeetrise testi, mille käigus seadistasid vedrustust. Tulid välja ka tõrked mootori juhtaju töös, kuid pärast selle vahetamist probleemid kadusid. Bendiktas Vanagase / Kuldar Siku tegemisi saab jälgida Youtube ja Facebooki vahendusel. ja

Rally Raid Estonia sotsiaalmeedia: Facebook https://www.facebook.com/rallyraidestonia/, Instagram https://www.instagram.com/rallyraidestonia/

2023. aasta Dakari rallill on kokku 14 kiiruskatset pluss ülesõidud katsetele ja laagritesse. Kokku läbitakse 8549 kilomeetrit, millest 4706 kilomeetrit moodustavad kiiruskatsed.

Dakari rallit üldiselt on võimalik jälgida kodulehe vahendusel, mis juhatab ka ralli sotsiaalmeedia kanalitesse. Päevakokkuvõtteid näitab Eurosport.

The post Homme algab Dakari maratonralli, stardis on viis eestlast appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy