Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused jätkuvad Viljandi järvel

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused jätkuvad laupäeval, 11. veebruaril Viljandi järvel teise etapiga StoneHouse karikatele.

“Jääolud järvel on head. Jää paksus on minimaalselt 25-30 sentimeetrit, see on sile ja kuiv,” rääkis võistluse üks korraldaja Mati Kask kolmapäeval. “Lund on vähe, aga hetkeseisuga paistab, et saame rajajälje ikkagi sisse lükata. Lisaks kasutame ka rajatähiseid.”

Umbes kolmekilomeetrisel ringil võistlevad nii tänavasõidurehvidega kui piikrehvidega klassid, esimesed alustavad laupäeval kell 9.15, teised kell 14.10. Tänase/kolmapäevase seisuga on registreerunud 105 võistlejat, registreeruda saab neljapäeval kella 17.00-ni.

Start ja finiš asuvad Viljandi supelranna lähistel. “Pealtvaatajatel ongi seal võistlust kõige parem jälgida. Kindlasti tuleb kuulata julgestajate korraldusi, sest eriti just piikrehvidega autod saavutavad väga suure kiiruse. Juhi eksimuse või tehnilise rikke korral võivad võistlusautod lennata rajast päris kaugele, sest hoogu pidurdavat paksu lumevalli ei ole,” sõnas Kask.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused koosnevad neljast etapist, mis kõik sõidetakse jäätunud veekogudel. Avavõistlus sõideti Korijärvel, kolmas ja neljas etapp on plaanitud Võrtsjärvele 25. ja 26. veebruaril.

The post Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused jätkuvad Viljandi järvel appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy