Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ken Torn – Timo Taniel näitasid Soome meistrivõistlustel rallimaailmale Ford Fiesta Rally3 potentsiaali

Ken Torn – Timo Taniel. Foto: Tapio Lehtonen / Rallirinki

Laupäeval sõideti Kouvolas Soome autoralli meistrivõistluste teine etapp, SM O.K. Auto-Ralli. Hooaja teise talveralli raames sõideti kuus kiiruskatset ja läbiti 111,79 katsekilomeetrit.

Võistluse avas 29,80 kilomeetrine katse. Selle katsega tegid autoralli ajalugu Ken Torn – Timo Taniel, kellest sai maailma esimene võistluspaar, kes läbinud võistluskatse M-Sport Poola poolt valmistatud Ford Fiesta Rally3 autoga. Eestlased näitasid katsel absoluudi 12.aega.
Järgneval kahel katsel näitasid Fiesta Rally3 autol sõitnud Torn – Taniel 14. katseaega.
Võistluse neljandal katsel said eestlased esimest korda kirja TOP10 aja, kui said kirja üheksanda katseaja. R5/Rally2 autoga sõitnud katsevõitjatest jäid nad maha 14,37 kilomeetriga 18 sekundit.
Mida katse edasi, seda paremasse hoogu Torn – Taniel sattusid ja võistluse kaks viimasel kahel katsel näitasid eestlased seitsmendat resultaati.
Kui võistluse avakatsel kaotasid Torn – Taniel katsevõitjale 2,43 sekundit kilomeetri kohta, siis sama katse korduvläbimisel olid kaotust vaid 1,55 sekundit ja seda tempos, kus katsel tehti ka spinn.

Ken Torn (Piloot ): „Ralli oli äge. Alguses ei saanud küll hästi vedama, aga mida katse edasi seda paremaks läks. Viimased katsed olid tihedas lumesajus ja vahepealse ajaga oli maha sadanud vähemalt 5-10 cm lund, mis muutis elu päris keeruliseks. Viiendal kiiruskatsel tegime spinni kuhu kaotasime natuke aega, kuid lõpuks saime auto ilusti lõpuni toodud ja tundus, et meeskond jäi ka meie esitusega rahule. Saime reaalsetes võistlusoludes ka teada, mida saaks paremaks ja kust saab autot ja aega paremaks.“

SM O.K. Auto-Ralli kuue kiiruskatse kokkuvõttes Torn – Tanielile absoluudi 11.koht. Kaotust võitjatele kogunes 111,79 katsekilomeetriga 3 minutit ja 1,9 sekundit. Kilomeetri peale tegi see kaotust 1,63 sekundit. Parim esiveoline Rally4 auto jäi eestlastest maha 40,5 sekundi kaugusele.