Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

EAL Motoshow´l: haruldane vormel, üle 500 hj Porsche ja menukas BMW 325 Cup

Reedest pühapäevani Tartu Näitustel toimuval traditsioonilisel auto- ja tehnikanäitusel on Eesti Autospordi Liidu väljapaneku teemaks ringrajasõit.

EAL-i väljapaneku kõige haruldasem auto on Volkswagen Golf GTI mootoriga vormel Esttec-884 1989. aastast. Mudelit valmistati NSV Liidu ja Lääne-Saksamaa ühisettevõttes ESTTEC kuus eksemplari, säilinud on neid kaks. Selle autoga tuli Taavi Kroon möödunud aastal Balti meistriks.

Haruldane Essttec-i vormel.

Porsche GT3 Cup-i autodega sõidetakse Eesti meistritiitlile. 510 hobujõudu arendava neljaliitrise boksermootoriga auto esindab Eesti meistrisarja kõige kiiremat klassi. Välja on pandud Raivo Tamme auto.

BMW 325 Cup on Baltimaade kõige osavõturohkeim klass. Tänavu on klassis startinud kokku 50 võidusõitjat. Eestlastest on parimal, viiendal kohal Romet Reisin, kelle auto on ka Motoshow´l väljas.

Lisaks on igaühel võimalik proovida ringrajasõitu ka ise, selleks on üles pandud kaks simulaatorit, kus messikülastajad saavad teineteiselt Pärnus asuval Porsche Ringil virtuaalselt mõõtu võtta.

BMW 325 Cupi sõidud on võitluslikud. Esiplaanil Romet Reisin.

Eesti Autospordi Liidu stend asub C-hallis.

Näituse lahtiolekuajad:
Reedel, 8. septembril kell 11.00-18.00
Laupäeval, 9. septembril kell 10.00-18.00
Pühapäeval, 10. septembril kell 10.00-16.00
AS Tartu Näitused messikeskus. Fr. R. Kreutzwaldi 60, Tartu.

The post EAL Motoshow´l: haruldane vormel, üle 500 hj Porsche ja menukas BMW 325 Cup appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy