Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias toimunud maastikuralli.

Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) lõpetasid autoralli maailmameistrivõistluste etapi Uus-Meremaal kolmanda kohaga. Ralli võitnud Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) kindlustasid maailmameistritiitlid. Tänak/Järveoja jätkavad sarja teisel positsioonil.

Egon Kaur / Silver Simm (Volkswagen Polo) said autoralli Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas kolmanda koha ja lõpetasid meistrivõistlused samuti pronksmedaliga. Meistriteks tulid viimase etapi võitnud Mikko Heikkilä / Samu Vaaleri (Škoda Fabia R5 Evo).

Rumeenias sõideti Balkan Offroad Rallye, kus lõid kaasa ka Eesti võidusõitjad. Klassis Extreme Open võitis Hardo Mere koos rumeenlasest kaardilugeja Marius Popiga (HM7 Proto), Joel Purga / Ats Tsupsman (Mulkland Offroadsport MOS1) said samas kategoorias teise koha.

Oliver Randalu lõpetas Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste sarja 19. kohal. Viimasel etapil Poolas sai ta kvalifikatsioonist edasi 32 parema hulka, kuid väljalangemissõitudes 16 sekka ei saanud. Viimase etapi võitis Oliver Evans, kogu sarja Piotr Wiecek.

Tõnis Kasemetsa IMSA Prototype Challenge´i võit on kajastatud eraldi artiklis.

The post Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli appeared first on Eesti Autospordi Liit.