Janno Ligur EM-etapil neljas ja teised eestlaste rahvusvahelised tulemused

Nädalavahetusel saavutasid eestlased rahvusvahelistes sarjades kõrgeid kohti. Mitmed tulemused on kajastatud eraldi uudistena, allpool koond teistest.

Janno Ligur (Škoda Fabia) saavutas Rootsis Höljesis sõidetud rallikrossi Euroopa meistrivõistluste etapil neljanda koha. Võitis Marius Solberg Hansen (Škoda Fabia). Kahe etapi kokkuvõttes on liider Kobe Pauwels (Audi A1) 36 punktiga, avaetapil mitteosalenud Ligur on 12 punktiga kümnes.

Jüri Vips (Hitech GP) lõpetas vormel 2 sarja Silverstone´i rajal sõidetud etapi põhisõidu kuuenda kohaga, võitis Logan Sargeant (Carlin). Jack Doohani (Virtuosi Racing) võiduga lõppenud sprindis oli Vips 12. Sarja juhib Felipe Drugovich (MP Motorsport) 148 punktiga, Vips on 59-ga seitsmes.

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) saavutas esikoha Kanadas Canadian Tire Motorsport Parki rajal peetud IMSA Prototype Challenge´i etapil. Kasemets on ka sarja liider 670 punktiga, järgnevad Memo Gidley ja Alexander Koreiba, kel mõlemal on 650 punkti.

Poolas sõidetud maastikurallil Rally Breslau saavutasid klassis Car Open esikoha Urvo Männama / Risto Lepik (Century Racing CR6) ning Urmas Uffert / Kaido Kallavus (MOG C22) olid klassis Extreme Trucks Small teised. Klassis Extreme Cars Open said Joel Purga / Mikk Maaten (Mulkland Offroadsport MOS1) neljanda ja Hardo Mere / Piotr Kujawski (HM7 Proto) kümnenda koha. SSV-de konkurentsis olid Toomas Triisa / Mart Meeru (CAN-AM South Racing) 15. ja Kris Männama / Lauri Junkin (CAN-AM Maverick X3) 27.

Oliver Randalu ei pääsenud Drift Masters GP etapil Rootsis kvalifikatsioonist edasi. Pärast kolmandat etappi on ta 104 punktiga 11. kohal. Juhib Piotr Wiecek 245 punktiga.

Kardispordi Soome meistrivõistluste viiendal ja kuuendal etapil Kouvolas osales arvukalt eestlasi, ülevaade esikümnekohtadest. Klassis OK Junior oli Mark Dubnitski viiendal etapil võidukas ja kuuendal teine ja Hugo Rajamets viiendal seitsmes. Klassis Mini sai viiendal etapil Oliver Söönurm kolmanda, Meryl Peldes neljanda ja Theodor Toobal viienda koha, kuuendal oli Peldes kolmas, Toobal neljas ja Söönurm viies.

The post Janno Ligur EM-etapil neljas ja teised eestlaste rahvusvahelised tulemused appeared first on Eesti Autospordi Liit.