Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Jetispordi Poola EM-etapilt kaheksa poodiumikohta

Poolas Elkis sõideti Euroopa meistrivõistluste I etapp jetispordis. Hooaja esimesele jetispordi tiitlivõistlusele oli tulnud kokku 132 võistlejat, neist rekordilised 20 sportlast oli kohale sõitnud Eestist.

 

SKI juunior klassides jagatakse EM-sarja raames välja nii maailma- kui Euroopa meistritiitel.
SKI Junior GP3.2 klassis võttis ülivõimsalt etapivõidu selles vanusekategoorias viimast aastat võistlev Ander-Hubert Lauri. Kõigis kolmes sõidust võttis ta maksimumpunktid ja viimasele etapile Ungaris saab minna vastu täiseduga.
SKI Junior GP3.3 klassis tuli Sten Marten Villenthal kolme sõidu kokkuvõttes kuuendaks.

Kõige võimsamas püstises SKI GP1 klassis oli osalemas kaks sportlast – Marten Männi ja Kerto Kase. Ajasõidu võitis austerlane Kevin Reiterer, Männi oli viies ja Kase kaheteistkümnes. Esimeses sõidus sai Männi superhea stardi ja võttis sõidust võidu Reitereri ees. Kase oli esimeses sõidus kolmeteistkümnes. Teine sõit juhtis Männi enamuse sõidust, kui tuli sisse sõiduviga ja Reiterer pääses mööda ning võttis võidu. Kase lõpetas 10.kohal. Kolmandas sõidus ei olnud Männi start nii hea ning avaringil alustades viiendalt positsioonilt sõitis ta ennast lõpuks teiseks. Kase lõpetas viimase sõidu viiendana. Kokkuvõttes sai etapivõidu Reiterer, Männi oli teine ja kolmas oli Nacho Armillas Hispaaniast. Kase tuli etapil üheksandaks.

SKI Ladies GP1 klassis käis tihe võidusõit esiviisikus ja EM-i esimesel etapil läks kolmikvõit Rootsi. Esikoha võttis Emma-Nellie Ortendahl, teine oli Jonna Borgström ja kolmas oli Sofie Borgström. Eestit esindav Jasmiin Üpraus tuli viiendaks.

Runabout GP2 klassis oli suureks üllatuseks Mattias Siimann, kes oli ennast näidanud möödunud aasta etappidel juba kiirena aga täisedu ei olnud suutnud veel realiseerida. Võites kolmest sõidust kaks tõi Siimann etapivõidu Eestisse. Teiseks tuli ungarlane Gergely Harsfalv ja kolmandaks tuli üllatajana Tapa võidusõitja Valeri Trujevtsev. Erki Laiakask lõpetas seitsmendana.

SKI GP2 klassis võttis etapivõidu möödunud hooaja Euroopa meister Mattias Reinaas. Võites kindlalt ajasõidu ja kõik kolm võistlussõitu läheb ta järgmisele etapile vastu maksimum punktidega. Teiseks tuli Andrea Guidi Itaalias ja kolmas oli Gonçalo Rodrigues Portugalist. Oma tiitlivõistluste debüüti teinud Marlon Tiik tuli etapil seitsmendaks ja Henry Kiisa oli üheksas.

Runabout Ladies GP4 klassis oli Eesti naisi starti tulnud lausa viis. Parima tulemuse sõitis välja Kätriin Nilbe, kes tuli etapil kolmandaks. Etapivõit läks Cristina Lazarragale Hispaaniast ja teine oli Anna Jachimek Poolast. Annemarie Randla lõpetas etapi viiendal kohal, Ester Rosin oli kuues, Carmen Roosmaa kaheksas ja Mia Carolin Õiemets lõpetas etapi üheksandana.

Runabout GP4 klassis võttis etapivõidu üllatuslikult Cristina Lazarraga, kes võitis ära ka Runabout Ladies GP4 klassi. Teine oli Marcell Major Ungarist ja kolmas Juan Carlos Palau Hispaaniast. Meie parimatena olid Mattias Siimann neljandana ja Henri Koppas viiendana. Teistest eestlastest lõpetas Henry Kiisa kümnendana, Peep Uibu üheteistkümnendana ja Ott Karu oli oma debüüdil kolmeteistkümnes.

Veteranide Runabout GP2 klassis tuli kaksikvõit Eestisse. Erki Laiakask saavutas stabiilse sõidu ja kahepunktilise eduga etapivõidu klubikaaslase Margus Kesküla ees. Kellest kolmandale kohale tulnud ungarlane Cseke Zsolt jäi omakorda kahepunkti kaugusele.

Euroopa meistrid selguvad kahe nädala pärast Ungaris Nyiregyhaza- Levelekis sõidetaval Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil.

_____________________________
Allikas: Eesti Veemoto Liit – www.veemoto.ee