Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Markus Kajak lõpetas KZ2 maailmakarika 17. kohaga

Markus Kajak sai Saksamaal Wackersdorfis toimunud kardispordi klassi KZ2 maailmakarikavõistlustel 17. koha

Kaootilises Superheat’is 17. kohalt alustanud Markus Kajak tegi suurepärase sõidu ja tõusis seitse kohta. Samal ajal kui Kajakul oli vaja finaalikoha tagamiseks head sõitu, mida ta suutis ka näidata, paljud esimesi viiuleid mänginud sõitjad katkestasid tehniliste probleemide või avarii tagajärjel.

„Meie rehvid nägid eelsõitude järel täitsa enamvähem välja,“ ütles Kajak laupäeva õhtul. „Paljud Bireli sõitjad kaotasid viimastes sõitudes oma ajale juba sekundiga.“

Kahjuks teenis Markus viiesekundilise esivoolundi karistuse, millega ta kukkus 20. positsioonile. Sellest hoolimata õnnestus tal kvalifitseeruda ainukese eestlasena finaali 32. kohal. Finaalis näitas eestlane taas suurepärast minekut ja lõpetas sõidu 17. positsioonil.

„Ausalt öeldes ei jäänud rahule,“ väitis Markus peale finaali. „Palju asju, mida oleks saanud paremini teha, aga seekord nii.“

32. positsioonilt alustanud Ken Oskar Algre suutis samuti teha tugeva sõidu, kui tõusis 16 ringi jooksul 13 kohta. Pärast eelsõite 63. kohta hoidnud Algre jaoks polnud aga kogutud punktide järel finaalikoht enam võimalik ja seega lõpetas ta maailmakarika 58. kohaga.

Siim Leedmaa pühapäevastesse sõitudesse ei pääsenudki, lõpetades eile eelsõitudega üldkokkuvõttes 75. kohal.

KZ2 maailmakarika võitjaks tuli sakslane Niels Tröger, kes ka alustas finaali parimalt kohalt. Klassis KZ krooniti maailmameistriks itaallane Paolo Ippolito, teisena lõpetas rootslane Viktor Gustafsson ja kolmandana hollandlane Stan Pex.

The post Markus Kajak lõpetas KZ2 maailmakarika 17. kohaga appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy