Martin Rump saavutas hooaja esimese võidu

Tais Chang International ringrajal avati Thailand Super Series hooaeg, kui sõideti sarja esimene ja teine etapp. B-Quik Absolute tiimis sõitev eesti ringrajasõitja Martin Rump astus võistlustulle kiireimas Super Car GT3 kategoorias koos austraallase Daniel Bilskiga.

Rump/Bilski #26 Audi R8 LMS GT3 oli tempos esimesest treeningsõidust alates. Hoog püsis üleval ka kvalifikatsioonsõitudes. Bilski teenis ringiajaga 1.36,860 (+0,306) esimesse võistlussõitu kolmanda stardikoha. Rump võitis oma kvalifikatsiooni ajaga 1.33,947, mis oli lähimast konkurendist Porsche tehasesõitjast Earl Bamberist tervelt 0,756 sekundit kiirem.

Esimeses võistlussõidus sattus Bilski juhitud #26 Audi stardijärgses rüseluses kontakti. Sõit peatati punase lipuga ning sõitjad pöördusid tagasi boksi, et oodata restarti. Auto sai küll vigastada, kuid tänu operatiivsele parandustööle B-Quik Absolute tiimi boksis õnnestus sõiduvahend õigeks ajaks uuesti rajale saata. Kolmandalt kohalt starditud sõit õnnestus kolmandal kohal ka lõpetada. Esimesena finišeeris Vattana tiimi Lamborghini Huracan GT3, teisena Bhirombhakdi/Bamber Porsche 991 GT3 R.

Teises võistlussõidus õnnestus eestlase teenitud esimene stardikoht realiseerida. Rump/Bilski #26 Audi võitis finišis kindlalt, 11,369 sekundit Bamber/Bhirombhakdi juhitud Porsche ees.

Sarja kolmas, neljas ja viimane viies etapp sõidetakse taas Buriramis Chang International rajal 24.-26. detsembrini.