Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Motokrossi meistrivõistluste Pärnu etapp sõidetakse juuli teisel nädalavahetusel

Seoses vangerdustega MM-kalendris pidi EMFi krossikomisjon kohalikku kalendrit muutma, et meie parimad saaksid Castrol Eesti motokrossi meistritiitlitele võistelda. Seoses Pärnu uutele kuupäevadele leiti sellel ajal toimuma pidanud MX Liiga ja ENKV etappidele uued ajad.

10.-11. juulile planeeritud Kegumsi MM-etapp nihutati seoses Läti COVID olukorraga täpselt samale ajale augustis, kui pidanuks toimuma Pärnu EMV etapp. Kuna Kegumsis osaleb väga suur hulk Eesti ja ka naaberriikide tippsõitjaid, siis oli ainuõige mainitud kuupäevad omavahel vahetada ja nii saavad meie parimad kõik Pärnus rajale tulla. Lisaks meie MM- ja EM-i meestele on startimas ka Inglismaal edukat hooaega tegev Harri Kullas ja eks täpne nimekiri saab selgeks järgmisel neljapäeval, kui lõpeb eelregistreerimine.
Lisaks tavapärastele EMV/EKV klassidele võistlevad Pärnus ka naised, kes valmistuvad nädal hiljem samal rajal peetavaks Euroopa meistrivõistluste etapiks ning MX D/E hobiklassid ja 50cc.

Nädal peale EMV etappi peetakse Pärnus juba 65cc/85cc ja nagu eelnevalt mainutud, siis ka naiste Euroopa meistrivõistluste etapp, mida sõidetakse Eestis esmakordselt.

Algselt 10. ja 11. juulil toimuma pidanud ENKV etapp Äksis ja MX Liiga Tihemetsas peetakse nüüd vastavalt 19. septembril ja 7. augustil. Lisaks muutus ka Äksi Cup II etapi aeg, mis on nüüd 20. august.

Uuendatud kalendri leiab aadressilt
https://msport.ee/wp-content/uploads/2021/07/Kalender-Rev.-16-30.06.2021.pdf

Pärnu etapi leht:
https://msport.ee/events/castrol-motokrossi-emv-iii-etapp-2021/

_____________________________
Allikas: Motorsport Media – www.motorsport.ee