Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Soome sõidetud autoralli MM-etapi, Egon Kaur / Silver Simm olid WRC2-arvestuse teised. Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk saavutasid maastikurallil Ungari Baja esikoha. Eestlased osalesid ka Läti meistrivõistluste etapil.

Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) võitsid Soome MM-ralli 6,8sekundilise eduga Kalle Rovanperä / Jonne Halttuneni (Toyota GR Yaris Rally1) ees. Kolmanda kohaga lõpetanud Esapekka Lappi / Janne Ferm (Toyota GR Yaris Rally1) jäid ajaga 2:24.04,6 lõpetanud võitjatest minuti ja 20,7 sekundi kaugusele. MM-i juhivad Rovanperä/Halttunen 198 punktiga, Tänak/Järveoja on 104 punktiga teised.

WRC2 arvestuses said Egon Kaur / Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) teise koha, võitnud Emil Lindholmist / Reeta Hämäläinenist (Škoda Fabia Rally2 evo) jäi neid lahutama minut ja 53,1 sekundit. Võitjate aeg oli 2:33.43,6. MM-i liidrid on Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen (Škoda Fabia Rally2 evo) 79 punktiga. Egon Kauril / Silver Simm on 30 punktiga üheksandad.

Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk (Toyota Hilux) võitsid Euroopa karikasarja kuuluva Ungari Baja ajaga 4:43.16,7, edestades teiseks jäänud Michal Maluszynskit / Lukasz Kurzejat (Mini JCW Rally) 8 minuti ja 37,7 sekundiga.

Autoralli Läti meistrivõistluste etapp Cesises lõppes Janis Vorobjovsi / Guntars Zicansi (Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II) võiduga. Allan Popov / Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo IX) olid üldarvestusese seitsmendad ja klassi LRC5 viiendad. Risto Raie / Jarmo Liivak (VAZ-2107) lõpetasid klassi LRC7 kolmanda kohaga. Klassis LRC4 sai Sander Pärn türklase Can Alakoci kaardilugejana (Ford Fiesta R2) viienda koha.

The post Nädalavahetuse rallitulemused: Tänak/Järveoja võitsid Soome MM-ralli, Vanagas/Sikk Ungaris Euroopa karika etapi appeared first on Eesti Autospordi Liit.