Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Nikita Ljubimov lõpetas Rotax Euro Trophy viienda kohaga

Kolm Eesti kardisportlast külastasid sel nädalavahetusel Briti võidusõidumekat PF Internationali, kus esmakordselt sõideti Rotax Euro Trophy IV ja viimane osavõistlus. 148 võidusõitja seas sõitsid eestlased kolmes erinevas klassis: Nikita Ljubimov Minimaxis, Kyle Christon Tuhkru Junioris ja Paul Hamburg Senioris. Parimana lõpetas Nikita Ljubimov kaheksanda kohaga.

Ljubimov sõitis sel aastal kaasa kogu Euro Trophy hooaja ja võttis selle jooksul ka ühe stardivõidu. Seekord kogus Ljubimov eelsõitude järel 6. koha ja finaalidest 7. ning 8. koha punktid. Tihedas brittide rivis jäeti muulastele väga vähe sõnaõigust, rahvuste vahel oli Nikita finaalitulemus paremuselt teine mittebrittide seas. Ka Minimaxi karikaarvestuses hõivasid esimesed kolm kohta britid, Nikita lõpetas hooaja viiendana, kaotades vaid kaks punkti neljanda kohaga lõpetanud tšehhile.

Euro Trophy debüüti teinud Kyle Christon Tuhkru avastas rahvusvahelist konkurentsi juuniorklassis ja läks eelkõige kogemusi hankima. Tihe noorteklass karastas eestlast täpselt niimoodi nagu oli arvata ning Kyle võitles eelsõitudest välja 19., 17. ja 20. koha.

See andis noormehele eelsõitude järel kokku 40. positsiooni ja 10. stardiruudu lohutussõiduks. Head tempot näidanud Tuhkru sattus aga juba sõidu algusfaasis kaasvõistlejatega kontakti, mis maksis palju aega ja kohti. Lõppkokkuvõttes jäi teda finaalipääsust lahutama vaid kaks kohta.

Tänavuse aasta sama klassi Eesti meister Paul Hamburg käis Inglismaal jõudu katsumas seeniorklassis, mille britiparaad polnud väiksem kui mujal. Juba kvalifikatsioonis võitles Hamburg finaalipiiril, kui näitas oma grupis 17. aega. Eelsõitudest saadud 17., 17. ja 18. positsioon andsid talle 7. stardiplatsi lohutussõitu. Heast tempost hoolimata jäi ka temale finaaliuks suletuks ja nädalavahetuse tööks 38. koht. Kahelt etapilt punkte korjanud Hamburg lõpetas hooaja kokkuvõttes 78. positsiooniga.

Tulevast aastast muutub Rotax Euro Trophy korraldus, sest sakslaste Camp Company astub tagasi ja etteotsa astub WSK Promotion, kes veavad eest WSK sarja etappe. Sellega seoses pole avaldatud veel tuleva aasta Euro kalendrit.

The post Nikita Ljubimov lõpetas Rotax Euro Trophy viienda kohaga appeared first on Eesti Autospordi Liit.

_____________________________

Allikas: Eesti Autospordi Liit – www.autosport.ee

Generated by Feedzy