Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Planken ja Schwarzstein alustasid noorteralli Eesti meistrisarja võidukalt

Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste avaetapi võitsid nooremas vanuserühmas Joosep Planken / Taavi Lassmann ja vanemas Tony Schwarzstein / Mehis Kiiver. Rahvaralli üldvõidu saavutasid Kevin Kärp / Hendrik Kraav.

Ajaga 1:02.00,4 lõpetanud J16 klassi võitjad Planken / Lassmann (Honda CRX) edestasid teiseks jäänud Marten Ojapõldu / Rauno Rohtmetsa (Ford Fiesta) 16,2 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetanud Kert Tammoja / Martin Müganen (Honda Civic) kaotasid võitjatele minuti ja 9,9 sekundit.

„Esimese kuue katsega saavutasime rivaalidega 40sekundilise edu, kuid saime minutilise trahvi ja olimegi 20 sekundit liidritest maas ning kolmandal positsioonil,“ rääkis Planken. Olulise pöörde sündmuste käiku tõi kümnes kiiruskatse kokku kaheteistkümnest, kus klassi liidriks tõusnud Oskar Männamets / Holger Enok (Ford Fiesta) teelt välja sõitsid, lumme kinni jäid ja üle viie minuti kaotasid. Sama kiiruskatse suurepärase ajaga tõusid hilisemad võitjad ettepoole ka Ojapõllust/Rohtmetsast.

„Üldiselt sõitsime kindla peale, teisel ringil pärast minutilist trahvi läksime korra n-ö proovima ja kohe lasin ka ühe mahapöörde pikaks. Edasi võtsime jälle rahulikumalt,“ lisas Planken.

J18 klassi seitsmest startinust jõudis finišisse vaid kaks. Ajaga 1:00.47,4 lõpetanud Schwarzstein/Kiiver (Honda Civic) edestasid Henri Ääremaad / Erkki Ääremaad (BMW 318) 11 minuti ja 54,7 sekundiga. Pandivere Talve üldjärjestuses kuulus Schwarzsteinile/Kiivrile kuues koht.

„Kahju, et paljud konkurendid varakult välja langesid. Oleks olnud huvitavam, kui kõik oleksid lõpuni tulnud,“ rääkis Schwarzstein. „Sõitsime oma sõitu ja kindla peale lõpuni. Ralli oli väga lahe ja katsed ägedad.“

129 startinu ja 86 lõpetanuga rahvaralli üldjärjestuse esikolmiku moodustasid nelikveoliste autodega ekipaažid. Kevin Kärp / Hendrik Kraav (Subaru Impreza) võitsid ajaga 57.59,0, Alar Rosenberg / Rauno Tiivoja (Subaru Impreza) jäid neist minuti ja 7,3 sekundi ning Kaspar Kibuspuu / Rauno Pielberg (Audi A4 Quattro) minuti ja 15,2 sekundi kaugusele.

Ehkki võitjate edu tundub finišiprotolli järgi turvaline, läks lõpp neil päris ärevaks. „Ülesõidul kümnendale kiiruskatsele kuulsin, et tagadiferentsiaalis on väike kolin sees. Kümnenda katse elas see ilusti üle, aga kilomeeter enne 11. kiirukatsele lõppu hakkas kolin suurenema ja finišisirgel lõpetas tagadiffer koostöö. Viimase katse sõitsime esiveolise autoga,“ rääkis Kärp.

Üldjärjestuse neljanda kohaga lõpetasid klassi 2WD-VE võitjad Elvis Leinberg / Indrek Vulf esiveolisel Peugeot 106-l, sama klassi teised Hardi Sarv / Sulev Sarv (Mitsubishi Colt) oli viiendad. Rivaale jäi lõpuks lahutama viis sekundit.

„Ralli algas nagu meil tavaliselt: ei saa esimestel katsetel eriti hoogu üles ja poole päeva pealt läheb paremaks, nii ka seekord;“ rääkis Leinberg. „Põhirivaal Sarvega olid vahed väga väikesed. Kui ta eksis, tundus, et saame rahulikult võtta, kuid siis läks meil mahapööre pikaks ja kahandas uuesti edumaa väikseks.“

Võistlus sõideti talvistes oludes, peaaegu terve võistluspäeva sadas lund. „Nädal enne rallit oli seis ikka väga pingeline, aina sadas vihma. Lõpuks ilm ikkagi soosis rallit ja tulid miinuskraadid,“ sõnas võistluse direktor Peep Kristal. „Loomulikult ei olnud katsed ideaalsed, aga ilmselt sellest talvest enam paremat ei võta samuti. Katsed olid kindlasti nõudlikud, sest lumekihi all võis peituda nii jää, vesi kui kruus.“

Tulemused:

J16: 1. Joosep Planken / Taavi Lassmann, Honda CRX 1:02.00,4, 2. Marten Ojapõld / Rauno Rohtmets, Ford Fiesta +16,2, 3. Kert Tammoja / Martin Müganen, Honda Civic +1.09,9.

J18: 1. Tony Schwarzstein / Mehis Kiiver, Honda Civic 1:00.47,4, 2. Henri Ääremaa / Erkki Ääremaa, BMW 318 +11.54,7.

Naised: 1. Tiina Ehrbach / Ilmar Pukk, VW Golf 1:04.19,8, 2. Maria Roop / Kristo Käärdi, Honda Civic +2.56,3, 3. Triinu Tammel / Karoliina Tammel, Ford Fiesta 3.14,1.

4WD: 1. Kevin Kärp / Hendrik Kraav 57.59,0, 2. Alar Rosenberg / Rauno Tiivoja, mõl Subaru Impreza +1.07,3, 3. Kaspar Kibuspuu / Rauno Pielberg, Audi A4 Quattro +1.15,2.

2WD-ST: 1. Kaspar Kark / Rando Suve, BMW 323 1:02.56, 2. Kristen Volkov / Erki Eksin, BMW 320i +28,9, 3. Kristjan Vidder / Sander Kütt, BMW 325 46,9.

2WD-SE: 1. Mirek Matikainen / Elton Gutmann 1:01.07,4, 2. Gabriel Simson / Oliver Simson +1.11,2, 3. Mirkko Matikainen / Karl-Mattias Viru, kõik Honda Civic Type-R +1.30,4.

2WD-VT: 1. Caspar Ojamägi / Heikky Tamm, BMW 316 1:05.07,7, 2. Priit Pihlakas / Toomas Halliste +1.07,2, 3. Romet Jürgenson / Jaspar Vaher, mõl BMW 318TI +1.32,5.

2WD-VE: 1. Elvis Leinberg / Indrek Vulf, Peugeot 106 59.39,6 2. Hardi Sarv / Sulev Sarv, Mitsubishi Colt +5,0, 3. Madis Laaser / Jaagup Laaser, Honda Civic +2.36,2.

SU: 1. Ivar Burmeister / Raino Remmel 1:03.05,1. 2. Martin Tanning / Eigo Jaakma, mõl VAZ-2105 +2.10,9, 3. Reigo Raadik / Reigo Rannak VAZ-2107 +4.12,1.

J16 võitjad Joosep Planken / Taavi Lassmann.

Pandivere Talve üldvõitjad Kevin Kärp / Hendrik Kraav.

Elvis Leinberg / Indrek Vulf saavutasid esiveolise Peugeot 106-ga üldjärjestuse neljanda koha ja mõistagi ka klassivõidu.

Fotod: Pille Russi

[See image gallery at uus.autosport.ee]

The post Planken ja Schwarzstein alustasid noorteralli Eesti meistrisarja võidukalt appeared first on Eesti Autospordi Liit.