Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga.

Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad rallipargi Ladaga. Kolmas oli Janek Luik, neljas Lembit Nõlvak, ja viies Tony Schwarzstein.

Kõrge sõnul võis finaalsõidus tema edu taga olla varasem Ladaga võistlemise kogemus. “Päris täisverd võidusõiduautosid praegu finaalis ei olnud, aga minu varasem kogemus Ladaga võis olla eeliseks küll. Viimati sõitsin Ladaga võidu 2018. aastal Saaremaa rallil,” sõnas 34-aastane Saaremaa rallimees. “See on positiivne, et supersprindi kaks parimat kohta võtsid saarlased. See annab mandrimeestele mõtteainet,” lisas ta.

4WD sport klassis võitis Timmu Kõrge. (Mitsubishi Lancer Evo X), kes edestas rivaale kõigis kolmes voorus. Raik-Karl Aarma (Mitsubishi Lancer Evo 7) oli teine ja Vaiko Samm (Subaru Impreza WRX STi) kolmas.

2WD sport klassis saavutas esikoha Robert Virves (BMW M3 E36). 1,25 sekundit kaotas talle teise tulemuse kirja saanud Jaspar Vaher (Ford Fiesta Rally4), kolmas oli Raigo Vilbiks (Honda Civic Type-R).

Kuni 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste tänavasõiduautode klassis olid kolm paremat: Janek Luik (BMW 316), Raido Seppel (BMW 316) ja Aivo Täpsi (VAZ 2101).

Võimsama mootoriga tänavasõiduautode masinaklassis 2WD 3500 võitis 2,25 km pikkusel rajal peetud supersprindi Tony Schwarzstein (Honda Civic), teine oli Mirkko Matikainen (Honda Civic Type-R) ja kolmas Mirek Matikainen (Honda Civic Type-R).

Neljarattaveoliste tänavasõiduautode klassis teenis pääsu finaalsõitu välja Lembit Nõlvak (Audi S1). 4WD klassis mahtusid kolme sekka veel Urmo Kaasik (Subaru Impreza STI) ja Martin Vaga (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Kuni 18-aastaste noorte masinaklassis sai võidukarika Rauno Juhkam (MG ZR) ja kuni 16-aastaste arvestuses võitis Kristian Hallikmägi (Honda Civic). Võistlusel osalesid ka SSV maastikusõidukid, kus seitsme osaleja hulgas teenisid poodiumikohad välja Toomas Veske, Lauri Soots ja Indrek Naar.

Legendide võidusõidul saavutas esikoha leedulane Arūnas Petrovas.

The post Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge appeared first on Eesti Autospordi Liit.