Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Stefan Arand alustas Soomes RaceWKND sarjas hooaega III kohaga

Stefan Arand alustas Soomes RaceWKND sarjas hooaega III kohaga.

Kui kodune veemootorispordi hooaeg pole veel alanud, siis Arandi meeskond otsustas ka sellel aastal sõita kaasa kõrge konkurentsiga Soome lahtiste meistrivõistluste sarjas RaceWKND. Eelmisel hooajal sai Stefan Soomest palju kogemust ja tema sõiduoskus F-4 klassis tõusis märgatavalt.

Laupäevane võistluspäev algas ülihästi – vabatreeningul saavutas Stefan parima aja. Kuus parimat läks sõitma ajasõitu ja seal tuli Stefanil sisse väike sõiduviga ning kokkuvõttes esimeseks sõiduks 3. stardikoht. Kaldale tulles aga oli meeskonnal suur üllatus, kuna paadis oli palju vett mis omakorda võis põhjustada sõiduvea rajal.

Esimeses sõidus start ebaõnnestus ja Stefan sai ennast alles eelviimasena liikuma. Sõidust kaheksas koht aga mis veel murettekitavam paadis oli jälle palju vett sees ja kaalumisel selgus, et tänu sellele oli paat 30kg ülekaalus. Edasi läks mehaanikutel kiireks ja hakati otsima lekkekohti paadil. Otseselt märke kuskil ei olnud, et paat oleks katki ja püüti üle käia kõik kahtlased kohad.

Teise sõidu tulemus oli parem – viies koht aga ikka paadis palju vett sees. Kuna sõidus oli olnud väikeseid kokkupõrkeid siis mehaanikutel olid jälle käed tööd täis, et kolmandaks sõiduks saaks paat parandatud ja otsiti edasi kohta mis vett läbi laseb.

Teise võistluspäeva vabatreeningul sõitis Stefan välja teise aja aga kaldale tulles selgus jällegi, et paadis oli palju vett. Õnnek mitte nii palju kui esimeses sõidus aga siiski kuskilt paat lekkis.

Kolmandasse sõitu startis Stefan viiendalt kohalt, tegi hea sõidu ja lõpetas kolmandana. Vee probleem paadis jätkus.

Neljandas sõidus õnnestus Stefanil oma kohta hoida ja hoolimata vähesest treeningust hooaja alguses, katkise randme valust ja lekkivast paadist tuli hooaja avavõistluselt tubli kolmas koht erinevate hooaegade maailma- ja Euroopa meistrite vastu.

_____________________________
Allikas: Eesti Veemoto Liit – www.veemoto.ee