Suur rallikrossi nädalavahetus: eestlastele hulga esikohti

Nädalavahetusel toimusid Kehala rajal rallikrossi NEZ Balti ja Eesti meistrivõistluste etapid.

Pühapäeval peetud Balti meistrivõistluste etapil saavutasid eestlased kolmes klassis esikoha. Crosskart Xtreme klassis võitis Joosep Ralf Nõgene (SpeedCar Wonder), kellele järgnesid Andre Kiil (Semog Bravo Sport) ning Läti tippsõitja Reinis Nitišs (Kamikaz K3). Ka Super1600 klassis oli konkurents äärmisel tugev, sõitudes domineerisid kohalikud võistlejad, kes ka Eesti meistrivõistluste sarjas on läbi aastate häid sõite teinud – Janno Ligur, Andre Kurg, Arvo Kask (kõik Škoda Fabia), Marko Muru (Honda Civic) ja Kevin Allik (Mitsubishi Colt). Esikohale sõitiski end noor Marko Muru, kes näitas terve päeva väga head kiirust. Teisena ületas finišijoone Ligur ja kolmandana Kask.

TouringCar-klassis võidutses Rauno Rappu (Lada 2106), kes sel korral finaalsõidu sõitis uhkes üksinduses. Nimelt juhtus poolfinaalis tõsine kokkupõrge, mille tulemusena rivaalid Priit Rebane (Citroën DS3) ja lätlane Kaspars Fricsons (Audi Coupe) toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

SuperCar-klassis viis esikoha Lätti Janis Vegeris Citroen DS3-ga, kellele pakkus tugevat konkurentsi 17aastane Maiko Tamm Mitsubishi Lancer Evol. Tammele kuulus teine koht, Mart Tikkerbär samuti Mitsubishi Lancer Evo-l oli kolmas.

Klassis Super2000 haarasid poodiumikohad piiritagused sõitjad. Esimene ja teine koht läksid Lätti. Poodiumi kõrgeimal astmel oli Janis Ikeris Renault Cliol ning teisele kohale positsioneerus naisvõistleja Maija Stakena Ford Pumal. Kolmandana koha sai leedulane Deividas Vareika Volkswagen Polol.

FIA NEZ BRX järgmine etapp toimub 15. augustil Leedus, Vilkyciai rajal.

Päev varem peetud rallikrossi Eesti meistrivõistlustel osales 65 sõitjat, tavapärasest enam oli kohal välismaalasi, kes osalesid eespool kirjeldatud Balti meistrivõistluste etapil. Enamik klassivõite kuulus siiski Eesti sõitjatele. Päeva kõige vaatemängulisemaks kujunes sel korral tagaveoliste klass TouringCar, kus esikoha pärast käis viimaste sekunditeni põnev heitlus. Esikohale sõitis end Siim Sündema Ford Fiestal, järgnesid Priit Rebane ja Andreas Aruaas Ford Fiestal.

Crosskart Xtreme klassis võidutses Sten Oja (SpeedCar Wonder). Teisena ületas finišijoone Joosep Ralf Nõgene, kes veel eelmisel hooajal sõitis juunioride arvestuses. Kolmanda koha saavutas Kehala etapil mitmekordne krosskartide Eesti meister Andre Kiil. Crosskart Xtreme Junior klassis võitis Martin Juga (A1M-X750).

Super1600 ehk esiveoliste klassis tuli taas võitjaks mullune SuperCar- klassi Eesti meister Arvo Kask. Teisena ületas finišijoone Riho Loit Honda Civicul ja kolmandana Kevin Allik. Esiveoliste juunior-arvestuses võidutses Marko Muru.

Kõige võimsamas, ehk nelikveoliste klassis läks etapivõit hoopis Lätti, sest kiireimaks osutus Martins Svilis Renault Cliol. Põnevas võistluses saavutas teise koha Seido Nõmmküla Peugeot 207-l ning kolmandana ületas finišijoone Mart Tikkerbär.

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 7. augustil Vasalemmas.