Terminal Oil Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2022 hooaeg jõudis täpselt poole peale!

Laupäeval jõudsid Terminal Oil Eesti meistrivõistlused täpselt poole peale!

Eile toimus rallikrossi Eesti meistrivõistluste 3. etapp Võrumaal, Misso rallikrossirajal. Starti tuli 75 sõitjat nii Eestist, Lätist, Leedust kui Soomest.

Erinevalt eelnevates etappidest oli võistluspäev sel korral pisut teistmoodi üles ehitatud. Sel korral toimusid kartide ning kereautode stardid vaheldumisi, pakkudes pealtvaatajatele vaheldusrikkamat vaatemängu. Võistluspäeva jooksul paistis nii päike, kui sadas tugevat vihma – rajaolud muutusid pidevalt ning panid võistlejate oskused ja kohanemisvõime korralikult proovile.

Eesti meistrivõistluste sarja kõige võimsamate autode klassis –Supercar, võidutsesid taaskord Mitsubishi Lancer EVOd. Mitmendat etappi järjest tõusis poodiumi kõrgeimale astmele 18 aastane Maiko Tamm, (Tamm Racing), teisena ületas finišijoone Tõnu Peek (JP Racing) ning kolmandale kohale tuli Missos Mart Tikkerbär (Tikkri Motorsport)

Tagaveolistes ehk TouringCar klassis sõitsid end finaalidesse välja lausa kaks kohalikku, Võrumaalt pärit võistlejat – Priit Rebane ja Stein Karu. Steini jaoks oli eilne etapp selle hooaja esimene ja kohalike rõõmuks tegi mees terve päeva vältel väga häid tulemusi, kuid kahjuks purunes finaalsõidus juhtival positsioonil tema sõiduki gaasitross ja mees pidi sõidu katkestama. Touringcar klassis saavutas esikoha hoopiski Rommi Pukk (Ligur Racing BMW 120).  Teisele kohale sõitis end Andreas Aruaas (Kil racing, Ford Fiesta). Ja kolmandale kohale tuli teine kohalik Võrumaalt pärit võistleja Priit Rebane (Volvo C-30, Yellow Racing)

Super1600 ehk esiveoliste masinate täiskasvanute arvestuses oli finaalsõit äärmiselt põnev. Päeva jooksul sadas tugevat vihma, ning finaalsõitudeks olid raja olid vägagi keerulised. Nii pidamine kui nähtavus olid piiratud. Esiveoliste esikohale sõitiski end eelmise aasta sama klassi juuniorite meister Marko Muru (Honda Civic, Erki Sport). Teisele kohale õnnestus end sõita Leedust pärit võistlejal Rytis Rutkauskas (Audi A1, NR Racing Team) ja kolmanda koha saavutas Kevin Allik (Mitsubishi Colt, Tikkri Motorsport)

Esiveoliste junior arvestuse ehk super1600 junior klassi esimene koht kuulus taaskord Robin Allikule (Tikkri Motorsport, Honda Civic), kes on nüüdseks võitnud kõik kolm järjestikust etappi ja on sellega hetkel klassi üldarvestuses punktitabeli liider.  Teise koha saavutas Laur Johannes (Lada Kalina Yellow Racing) ning kolmandale kohale tuli vaid 11. Aastane Albert Ako Kokk (Murakas Racing, Honda Civic)

Uhiuues klassis Crosskart 125CC, kus jõudu võtavad alaealised kardisõitjad, sai kolmandat korda esikoha punktilisa Armin Raag (CKR Estonia) kes on hetkel samuti klassi üldarvestuses punktitabeli liider.  Teisele kohale sõitis end EAL Tulevikutäht Klubi sõitja Patrick Sarapuu ning kolmandana ületas finišijoone Georg Steve Supper (Aluvere Ring)

Teises sel aastal lisandunud täiskasvanute arvestuses- Crosskart 650 võistlusklassis astusid pjedestaalile kolm KK Motorsport Klubi sõitjat. Esikoha saavutas Karl Martin Miliste, teise koha Rait Sööt ja kolmandale kohale sõitis end Laur Langeproon

Ülipõnevas Crosskart XTREME klassis toimus Misso rajal taaskord ohtlik intsident, kus Soomest päris võistleja Harri Hynynen kihutas rajapiirdesse ning paiskus 4 korda üle katuse. Kuna õhulend keerutas rajal üles korraliku tolmupilve, järgnes “katusele” ka kokkupõrge võistlejaga Mario Mõistlus, kes piiratud nähtavuse tõttu Harri kardile sisse sõitis. Mõlemad intsidendis osalenud võistlejad pidid võistluse katkestama ja nad toimetati täiendavaks tervisekontrolliks ka haiglasse.

Adrenaliinirohkes finaalheitluses aga võitis esikoha Markus Abram (Pace Motorsport Powered by Terminal Oil, LiveLife TN5) teisele kohale jõudis Red Moto sõitja Tamo Toodo (Speedcar Wonder) ja kolmandale kohale tuli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Jakko Viilo (Kaur Motorsport, Speedcar Xtreme).

Terminal Oil Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2022 hooajal toimub veel kolm etappi. Järgmine etapp toimub 2. juulil Kesk-Eestis, Piiroja rallikrossirajal.