Türi rahvasprindil osales 118 võistlejat

EAL rahvasprindi karikavõistluste kolmandal etapil Türil startis 118 võistlejat.

Võistlus toimus 1,85 kilomeetri pikkusel rajal, mis kulges täies pikkuses endise metsakombinaadi territooriumil.

Eelmisel aastal nii rahvaralli kui rahvasprindi karikavõistlused 2WD-SE klassis võitnud Mirek Matikainen oli kiireim ka Türi sprindil. “Hea aja saamiseks oli tarvis riskida,” rääkis Matikainen. “Rada muutus nii auklikuks, et kolmandasse vooru ei raatsinud sõitma minna.”

Matikaineni enda aegu esimeses ja teises voorus jäi lahutama vaid 0,2 sekundit. “Teises voorus tuli paar libisemist sisse ja vajusin ideaalselt sõidujoonelt välja,” rääkis ta. “Üldiselt peaks ikka teises voorus parem aeg tulema, sest rada saab selgemaks.”

2WD-SE klassi teise koha omanik Martti Hoop jäi võitjast 1,5 sekundi kaugusele ja kolmanda koha saavutanud Mirkko Matikainen kaotas talle omakorda 0,2 sekundit.

EAL rahvasprindi karikavõistlused jätkuvad Narva Kreenholmi rahvasprindiga 28. mail.

Tulemused

J16: 1. Kevin Lempu, 2. Oskar Männamets, 3. Kristian Hallikmägi.

J18: 1. Tony Schwarzstein, 2. Romario Voksepp, 3. Kristofer Pärlin.

Naised: 1. Maria Roop, 2. Triinu Tammel, 3. Mirell Hintser.

SU: 1. Martin Tanning, 2. Hellar Sile, 3. Sigmar Tammemägi.

2WD-VE: 1. Elvis Leinberg, 2. Sander Linnaks, 3. Palle Kõlar.

2WD-VT: 1. Kaimar Kittus, 2. Heigo Tinno, 3. Raido Seppel.

2WD-SE: 1. Mirek Matikainen, 2. Martti Hoop, 3. Mirkko Matikainen.

2WD-ST: 1. Geilo Valdmann, 2. Aleksander Strelkov, 3. Imre Reha.

4WD: 1. Alar Rosenberg, 2. Martin Vaga, 3. Lembit Nõlvak.

Krosskart: 1. Jakko Viilo, 2. Igor Roosmaa, 3. Raino Friedmann

2WD Sport: 1. Antti Tooming, 2. Priit Mäemurd, 3. Priit Puskar.

V60+: 1. Kalju Kallasmaa, 2. Hillar Kruusma.

The post Türi rahvasprindil osales 118 võistlejat appeared first on Eesti Autospordi Liit.