Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Romet Reisin avas hooaja poodiumikohaga

Riias sõidetud ringrajasõidu Eesti meistrivõistluste avaetapil DeWalt Grand Prix´l saavutas Romet Reisin osavõturohkeimas BMW 325 Cup klassis parima eestlasena kolmanda koha.

36 osalejaga klassis võitis kahe sõidu kokkuvõttes esikoha lätlane Valters Zviedris, leedulase Karolis Jovaisa ees. Carmen Kraav lõpetas üheksanda kohaga, Kristo Krinpus oli 18, Pavel Beskrovnõi 19 ja Enar-Klaus Kunman 21.

“Esimene sõit oli väga keeruline. Esimeses kurvis juhtus avarii, millest pääsesin puhtalt mööda,” rääkis viiendalt stardipositsioonilt alustanud Reisin. “Sõit peatati punase lipuga. Uues sõidus suutsin pikalt hoida neljandat kohta ja lõpuks tõusta kolmandaks. Teises sõidus ilmnesid autol käigukastiprobleemid, kuid õnnestus neljanda kohaga lõpetada.”

Teises Eesti meistrivõistluste klassis, 16 osalejaga Porsche GT3 Cup-is võitis kahe sõidu kokkuvõttes Thomas Padovani Kajus Siksnelise ja Thomas Kangro ees. Raivo Tamm oli kaheksas ning Gert Jugala kümnes.

Väljaspool Eesti meistrivõistlusi võitis Simo Lind klassi BTC2, Erko Puusaag oli BTC1 kolmas, Kris Männama BTC3 viies. Klassi BGT Pro võitis Thomas Kangro Raivo Tamme ees. Ajalooliste vormelite Mondial klassis oli esimene Indulis Rukuts, Ain Lähker sai teise ja Taavi Kroon kolmanda koha, Easteris oli Ekke-Taavi Sepper ainus osaleja.

Nankang Endurance Academy kahe tunni sõidus jõudsid mitmed Eesti tiimid esikolmikusse: BTC4 klassis oli Jõujaam teine, BMW 325 Cupis EST 1 Racing samuti teine ja Krauman Motors kolmas, BTC2 võitis Lind Racing ja BTC3-s oli RS Racing Team kolmas.

The post VIDEO. Romet Reisin avas hooaja poodiumikohaga appeared first on Eesti Autospordi Liit.