Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Rahvarallihooaeg lõpeb nädalavahetusel Hiiumaal

Reedel ja laupäeval, 4. ja 5. novembril Hiiumaal sõidetav rahvaralli tõmbab joone alla tänavustele noorteralli Eesti meistri- ja rahvaralli EAL karikavõistlustele.

Ralli esimese päeva lisakatsed sõidetakse asfaldil, teise päeva omad valdavalt kruusal. “Avapäeval on kavas neli katset, mis sõidetakse karussellisüsteemis kahel rajal. Ralli avab möödunud aastast tuttav lõik, järgmiseks on kavas Kärdla linnakatse, mida on mõnevõrra muudetud,” rääkis Jarmo Liivak rallit korraldavast Hiiumaa Ralliklubist.

Teisel päeva programmi kuulub kaheksa lisakatset. “Päev algab Lehtmast startiva katsega, mis kuulus aastaid tagasi ka Hiiumaa sportrallide programmi ning kulgeb kitsal ja künklikul metsavaheteel. Publikul on kindlasti mugav jälgida Kõpu poolsaare alguses asuvat kiirel ja lookleval kruusateel sõidetavat katset, seevastu kolmandale on ligipääs keeruline. Neljas katse läbib Partsi karjääri ja on taas hästi jälgitav.” Kõiki nimetatud katseid läbitakse kahel korral.

Erinevalt varasemast on tänavu kavas ka ralli avatseremoonia, mis algab reedel kell 16.30 Kärdla sadamas. “Teeme ralli alguse varasemast pidulikumaks,” sõnas ralli direktor Moonika Kurba. “Tuleb ka traditsiooniline ralliraadio, mida saab kuulata veebi vahendusel.”

Rallil osaleb maksimaalne lubatud arv võistlejaid – 130. Reedel kell 17.30 läheb Kärdla sadamast rajale esimene auto ja finišeerib samas laupäeval kell 18.05. Raja pikkuseks on 282,51 kilomeetrit, millest 12 lisakatset moodustavad 46,14 kilomeetrit. Publikule avaldatakse katsete info ja ajakava võistluse Facebooki lehel reedel ja laupäeval (vastavalt esimese ja teise päeva katsed).

The post Rahvarallihooaeg lõpeb nädalavahetusel Hiiumaal appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy