Romet Reisin alustas Eesti ja Balti sarja kolmanda kohaga

Romet Reisin saavutas Porsche Ringil sõidetud Balti ja Eesti meistrivõistluste avaetapil klassis BMW 325 Cup parima eestlasena kahe sõidu kokkuvõttes kolmanda koha.

Esikoha saavutas lätlane Ricards Subeckis, teine oli prantslane Leo Messenger. Eestlastest mahtusid 41 osaleja seas 20 parema hulka üheksanda koha saanud Kristo Krinpus ja 15. tulemusega lõpetanud Pavel Beskrovnoi.

Eelmine hooaeg lõppes Reisinile Bikernieki rajal juhtunud avariis auto mahakandmisega ja uueks hooajaks valmis uus auto. “Kere on täiesti uus, veermik samuti, kuid osa tehnikast tõime siiski vanalt autolt üle,” rääkis ta. “Uue auto kere on jäigem, muudatusi on ka turvapuuri ehituses.”

Esimese testi tegi Reisin paar nädalat enne võistlust. “Ajad olid kohe konkurentsivõimelised, auto töötas nii testil kui võistlusel väga hästi. Kõvasti tegime tööd auto seadistamisega, Pärnu rajal on auto tasakaal äärmiselt oluline.”

Avaetapi kvalifikatsioon lõppes seitsmenda kohaga. “Esimese sõidu alguses õnnestus kohe kaks kohta tõusta. Aga üldiselt oli üsna rahulik sõit,” rääkis ta.

Teise sõidu alguses juhtus avarii, mis tõi välja punase lipu. “Uue stardi ootamine ajas veidi rütmi sassi, pingelisi hetki tuli esimesest sõidust rohkem ette.” Reisini kohad sõitudes olid viies ja neljas.

“Kokkuvõttes olen Pärnu võistlusega väga rahul. Esimeselt etapilt on head punktid all,” rääkis Reisin. “Eesmärk on meistritiitel, miinimumprogramm poodiumikoht.”

BMW 325 Cup oli ainus Eesti meistrivõistluste klass hooaja avavõistlusel. Balti sarja arvestuses saavutasid eestlased kaksikvõidu klassis BTC2: esimene oli Simo Lind ja teine Antti Jartsev, viienda koha sai Kairo Kallas. TCR-klassis võitis Peeter Peek.

Nankang Endurance Academy kahe tunni sõidus said BMW 325 Cup klassis Rally Raid Estonia kolmanda ja EST 1 Racing neljanda koha, BTC1 võitis MKM Racing, BTC2 Race.Attack, BTC3-s oli RS Racing Team teine.

The post Romet Reisin alustas Eesti ja Balti sarja kolmanda kohaga appeared first on Eesti Autospordi Liit.