Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin Raceway Road Atlantal.

Ameerika Ühendriikides elav 48aastane Kasemets võitis viiest etapist neli.

“Arvan, et see on ainus professionaalne sari, mille ma olen kunagi võitnud,” rääkis Kasemets pressiteate vahendusel. “Päev on väga eriline meie kõigi jaoks. Üritasime võitu nii mitu aastat ja lõpuks see tuli.”

Wulver Racingu sõitja Kasemets alustas hooaja viimast võistlust parimalt stardikohalt ning võitis 57ringilise sõidu 6,544sekundilise eduga Memo Gidley / Alexander Koreiba (Duqueine D08) ees. Hooaja kokkuvõttes kogus Kasemets 1720 punkti, Gidley ja Koreiba jagasid teist kohta 1550 punktiga.

Tegemist oli IMSA Prototype Challenge´i viimase hooajaga, järgmisel aastal võistlevad sarja LMP3 autod koos GT4 autodega IMSA VP Racing SportsCar Challenge’il.

The post Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja appeared first on Eesti Autospordi Liit.