Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Uno Aava sulest ilmus Võitjate raamatusarja kolmas köide

Uno Aava sulest ilmus Eesti ringrajasõidu ajaloo raamatusarja Võitjad kolmas osa.

Raamatusari käsitleb Eesti ringrajasõidu ajalugu läbi omaaegsete tipptegijate. Kolmanda osa tegelased on Ants Seiler, Mihkel Nõmmik, Jüri Iva, Jüri Oruste, Mart Kongo, Raul Sarap ja Rain Pilve.

„Viimase osa tegemine oli kõige keerulisem,“ rääkis Uno Aava. „Võrreldes varasemate raamatutega oli kolmandas osas ka kõige rohkem tegelasi. Kohtusime, täpsustasime fakte ja sündmuste asjaolusid. Üllatav oli, et ka uuema perioodi fotode hankimine osutus päris raskeks.“

Raamatu välja andnud MOMU Mootorispordimuuseumi eestvedaja Arno Sillat tõi välja, et viimase paarikümne aasta jooksul on igal aastal ilmunud vähemalt üks raamat autospordist, aga sageli rohkemgi.

„Uno Aava on teinud ära suure töö Eesti ringrajasõidu ajaloo uurimisel ja jäädvustamisel. Lisaks eestikeelsele sarjale ilmus tema sulest ka lätikeelne Elmo Salmi spordilugu,“ sõnas Sillat. „Viimased aastad on autospordi ajalooraamatute osas olnud rõõmustavalt viljakad. See näitab, et ajalugu kõnetab nii kirjutajaid kui lugejaid, et ajalugu on põnev ja äge.“

Võitjate sarja esimene, 2021. aastal ilmunud osa kajastas Enn Griffeli, Henry Saarmi, Madis Laivi, Toivo Asmeri ja Toomas Napa tegemisi. Mullu ilmunud teise osa kangelased olid Enno Jürima, Igo Rätsepp, Peep Laansoo ja Elmo Salm.

Uno Aava raamatusarja Võitjad kolmas osa on müügil MOMU-s hinnaga 20 eurot. Samast on võimalik soetada ka esimest osa.

The post Uno Aava sulest ilmus Võitjate raamatusarja kolmas köide appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy