Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Uue rallifilmi „Kurvilise tee legendid“ suurejoonelisele esilinastusele Cinamon T1-s on oodatud kõik huvilised

Nelja aasta eest aprillis toimus “Ott Tänak – The Movie” esilinastus, kus Ott Tänak ja Martin Järveoja sõitsid Toyota Yaris WRC-ga läbi Tallinna kinno Kosmos. Film kogus pea 97 000 vaatajat ja hoiab siiani Eesti kinolevis kõige edukama dokumentaalfilmi tiitlit. Nüüd on Sterotek Film valmis saanud uue rallifilmi, “Kurvilise tee legendid”, mis viib vaataja põnevale ja emotsionaalsele teekonnale 1980-ndatesse. Nii palju tippsõitjaid ei ole kunagi Eestis olnud kui siis, sest N.Liidu rallikoondis peamiselt eestlastest koosneski. Rahva seas olid need mehed tuntud ja armastatud.

Sellelgi korral plaanivad tegijad anda filmile korraliku avapaugu – esmakordselt pääseb esilinastusele ka piletiga. Suurejooneline filmi esilinastus toimub teisipäeval, 25. aprillil T1 keskuses, kinos Cinamon.

“Meie käest on väga palju kordi küsitud, et kas kuidagi esilinastusele ka saab, tahaks kunagiste rallilegendidega kohtuda. Otsustasime publiku soovile vastu tulla,” ütles filmi produtsent Eero Nõgene.

Terve kino Cinamon T1-s on sel õhtul ainult “Kurvilise tee legendide” päralt. Kl 18 algab kinoalal kohtumine 80ndate tippsõitjate ja kaardilugejatega, kellega vestleb Kalev Kruus. Kõigil esilinastuse pileti ostnutel on võimalus legendidega koos fotoseina ääres pildistada ja neilt autogramme küsida. Teiste hulgas on kohal filmi peategelased Hardi Mets, Vallo Soots ja Ilmar Raissar. Kinoalal on väljas ka filmi peategelaste kunagised ralliautod, originaalkujul taastatud Lada VFTS-id ja T1 esimese korrusel ilutseb taastatud hooldusbuss Avia. Kl 19 algab film kõikides Cinamoni saalides.

“80ndatel oli autoralli Eestis meeletult populaarne, kaasa elas väga palju rahvast. Lisaks putitati ise garaažides masinaid ja võimalusel võeti üksteisega mõõtu. Väga paljud neist inimestest, kes tollal ise või koos isa ja vanaisaga raja ääres käisid, ootavad meie filmi juba pikka aega. Võttis pea viis aastat aega, aga lõpuks on see valmis saanud,” ütles Nõgene.

Piiratud koguses piletid esilinastusele on saadaval Piletitaskus. Filmi ja selle tegelastega saab lähemalt tutvuda jälgides FB-lehte: facebook.com/vftsfilm või kodulehte www.vftsfilm.ee.

The post Uue rallifilmi „Kurvilise tee legendid“ suurejoonelisele esilinastusele Cinamon T1-s on oodatud kõik huvilised appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy