Väga põneva lõpuga Rapla ralli võitsid Priit Koik ja Silver Simm

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste kolmas etapp Rapla ralli jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega.

Teist võistluspäeva alustasid liidrina Timmu Kõrge / Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo X), kelle võistlusautol kahjuks juba avakatsel turbolõdvik lahti tuli ja nad aega kaotasid ning kuuendaks kukkusid. Laupäeva avakatse võit Urmo Aava / Janno Siitanile (Subaru Impreza WRX STI), kuid liidriks tõusid lätlased Emils Blūms / Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes suutsid seda positsiooni hoida peaaegu võistluse lõpuni. Alates kuuendast katsest alustasid marulist comebacki möödunud aastase Rapla ralli võitja Priit Koik ja sel korral tema paremal käel istunud Silver Simm (Škoda Fabia Rally2 evo). Eestlased võitsid kuus kiiruskatset järjest ja lõpuks vaid 0,2 sekundilise paremusega Rapla ralli 2023. Koigile / Simmile kuulus ka EMV2 klassivõit.

Rapla ralli 2023 võitja Priit Koik: „Tulime tegelikult nö nautima seda rallit ja võidu kaitsmist plaanis ei olnud, kuigi loomulikult mõtlesime sellest. Meie äpardused said alguse juba teisel katsel, kui me ei saanud stardist minema ja jäime sinna 23 sekundiks seisma. Täna sõitsime esimesel katsel teelt välja ja küljega vastu puud, kuid õnneks polnud auto vigastused suured ja saime jätkata. Kaotasime ka seal aega ja pidime kaks korda endale nö restarti tegema ning uuesti kaotatud sekundeid püüdma hakkama. Viimase katse alguses oli plaan teha nii perfektne sõit, kui võimalik ja kus saab seal võtame riske. Loomulikult olid mõned vead sees, millega rahul pole, kuid lõppkokkuvõttes ma arvan ma pingutasin oma maksimumi lähedal ja andsin endast nii palju, kui ma suutsin.“

Eestlaste järel lõpetasid üldarvestuse teisel kohal lätlased Blūms/ Pūķis, kellele aga kuulus EMV5 klassivõit. Rapla ralli kolmanda koha ja EMV2 arvestuse teisel kohal lõpetasid võistluse koduteedel sõitnud Kaspar Kasari / Rainis Raidma (Škoda Fabia R5). Kaotust kogunes neil võitjatele lõpuks 10,3 sekundit. EMV2 klassi kolmandad olid 3.16,3 kaotusega Raplamaa teedel Sergey Uger / Maria Uger (Ford Fiesta R5).

Absoluutarvestuses jäid esimesena poodiumilt välja Allan Popov / Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo IX), kellele aga kuulus teine koht klassis EMV5. Sama klassi kolmandad olid hommikul turboprobleemi tõttu aega kaotanud Kõrge / Vahtra.

Klassis EMV3, kus sõidetakse nelikveoliste Rally3 autodega võtsid võidu poolakad Jakub Matulka / Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3). Nende edu esimest korda Rally3 võistlusautol sõitnud Esmar-Arnold Unt / Raiko Lille ees oli 5.14,6. Rohkem ekipaaže EMV3 klassis ei lõpetanud.

Esiveoliste klassi EMV4 parimad olid Raplamaa teedel Karl-Markus Sei / Martin Leotoots  (Peugeot 208 Rally4), kelle edu Mark-Egert Tiitsu / Sander Pruuli (Ford Fiesta Rally4) ees oli 16,6 ja Kevin Lempu / Andre Rahumeel (Ford Fiesta Rally4) ees 17,8 sekundit.

Rapla ralli 2023 EMV4 klassi võitja Karl-Markus Sei: „Eile õnnestus vahe sisse teha ja täna oli vaja pigem nagu vormistada. Kuigi meil olid probleemid autoga, siis õnnestus see vahe säilitada ja võita. Ma arvan, et oli väga kihvt ralli, kus sain juurde kõvasti uusi kogemusi ja vajalikud punktid.“

Estonian Junior Challenge arvestuse parimad olid Tiits / Pruul, kelle järel said teise koha Lempu / Rahumeel ja kolmanda kuni 26aastastele rallisõitjatele mõeldud sarjas esimese stardi teinud Joosep Planken / Taavi Lassmann (Ford Fiesta Rally4). Kogu esikolmik mahtus 8,1 sekundi sisse.

EMV6 arvestuses olid hooaja kolmanda ralli parimad Toomas Vask / Andrus Toom (BMW M3 E36). Rahvasuus BMWde klassi teine koht 14,3 sekundilise kaotusega Argo Kuutokile / Vallo Pleesile (BMW M3 E36) ja kolmandad olid Markus Abram / Rasmus Vesiloo (BMW M3 E36), kes kaotasid võitjatele 1.24,2.

Esiveoliste EMV7 klassi võidukarikad viisid koju Joonas Palmisto / Jan Nõlvak (Volkswagen Golf II). Nende edu samuti Volkswagen Golf II sõitnud Sander-Erik Tiits / Fredi Kostikov ees oli 30,7 ja Karmo Salong / Tanel Vahter (Honda Civic Type-R) ees 57,3 sekundit.

EMV8 klassi parimad olid hoolimata tehnilistest probleemidest juba kolmandat korda sel hooajal Oskar Männamets / Holger Enok (Citroën C2 R2 Max). Meistrivõistluste arvestuses esikohal jätkavate meeste edu Madis Moor / Mihkel Reimal (BMW 316i) ees oli 47,1 sekundit ja Priit Guljajev / Gerdi Guljajev (Nissan Sunny) ees 3.38,8.

EMV Lada klassis said üle Rapla ralli lõpupoodiumi sõita kolm võistluspaari, kellest parimad olid Sander Klaus / Martin Udusalu (Lada VAZ 2105). Hooaja esimese klassivõidu võtnud meeste järel said 2.25,9 kaotusega teise koha Einar Visnapuu / Anti Kaljumäe (Lada VAZ 2105) ja kolmandad olid 2.48,5 kaotusega Erkki Visnapuu / Veiko Vares (Lada VAZ 2105).

Veoautode klassis EMV9 olid parimad Tarmo Silt / Raido Loel (GAZ51). Võitjatele kõva lahingu andnud Martin Kio / Toomas Tisson (GAZ51) pidid sel korral veel konkurentide 17,8 sekundilist paremust tunnistama. Klassi kolmas koht ja hooaja esimesed punktid Rainer Tuberikule / Raido Vetesinale (GAZ51), kes kaotasid ralli finišis klassi parimatele 1.10,3.

Rapla ralli 2023 ametlikud tulemused leiab SIIT.

Avapäeva ülevaate leiate SIIT.

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused jätkuvad juulis, kui 20.-21. juulini sõidetakse Rally Estonia.

The post Väga põneva lõpuga Rapla ralli võitsid Priit Koik ja Silver Simm appeared first on Eesti Autospordi Liit.