Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

VIDEO. Andres Arnover saavutas kiirendusspordi EM-etapil kolmanda koha

Andres Arnover (Ford Mustang) saavutas kiirendusspordi FIA Euroopa meistrivõistluste avaetapil Suurbritannias Santa Podi rajal klassis Pro Modified kolmanda koha.

Arnover jõudis välja poolfinaali, kus vastane David Vegter osutus kiiremaks. Arnoveri aeg veerandmiilil oli 6,078 (403,07 km/h), Vegteril 5,869 (386,5 km/h). Veerandfinaalis alistas Arnover Nick Daviesi ja kaheksandikfinaalis Bobby Wallace´i. Finaalis võitis Jan Ericsson Vegterit.

Ärevaim moment oli Arnoveril laupäevases kvalifikatsioonis, kus auto pidurdusvari küll avanes, kuid takerdus ümber wheelie bari (takistab auto esirataste õhku tõusmist stardis). “Õnnestus auto juhtida rajaäärsele rohumaale ja suuremaid kahjustusi õnneks ei järgnenud.”

Arnover lisas, et haardetingimused rajal olid tavapärasest erinevad. “Päris õiget seadistust ei leidnud, rada sobis paremini kompressormootoriga autodele, mis suudavad juba stardist arendada suuremat pöördemomenti, turbomootor saavutab oma tipu sõidu edenedes ja rajaolud ei olnud sellele kõige sobivamad,” rääkis ta. “Üldjoontes olen esimese etapi tulemusega väga rahul ja valmistume järgmiseks.”

Nädal varem samas toimunud võistlusel Doorslammer jõudis Arnover samuti poolfinaali, kuid oli seal sunnitud mootoririkke tõttu katkestama.

Andres Arnover sõidab oma 4000hobujõulise Ford Mustang GT500 Shelbyga kaasa kogu kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste hooaja.

Andres Arnoveri ärev hetk kvalifikatsioonis.

The post VIDEO. Andres Arnover saavutas kiirendusspordi EM-etapil kolmanda koha appeared first on Eesti Autospordi Liit.