VIDEO ja FOTOD. Tapa krossirajal selgusid autokrossi Eesti meistrid ja karikavõitjad

Tapa krossirajal sõideti Liqui Moly Eesti meistrivõistluste ja Balti karikavõistluste viimane etapp veoautokrossis. Eesti meistritiitlid anti välja klassides GAZ-53 ja veobagid. Kuna klassis GAZ-51/52 oli osalejaid Tapal sõitmas ettenähtust vähem, selgusid selles klassis seekord ainult karikavõitjad.

Võistluste juht ning EAL veoautokomitee esimees Erko Sibul sõnas: „Hooaeg oli kahjuks lühike. Oleksime olnud valmis veel vähemalt kaks etappi korraldama, kuid võistlejate vähesuse tõttu jäid need ära. Kindlasti oleme valmis järgmisel aastal jälle täismahus hooaja tegema, kui ainult võistlejaid on. Teame, et mitmed sõitjad on valmistumas järgmiseks hooajaks ja kindlasti on tulemas ka uusi sõitjaid. Suured tänud aga kõigile korraldajatele, sõitjatele, toetajatele ja veoautokomitee liikmetele.“

GAZ-53 arvestuses tuli Eesti meistriks Mait Mäesaar (A1M Motorsport), teise koha saavutas Tauri Toime (GAZ Ralliklubi) ja kolmandaks sõitis end Tajo Aasaroht (A1M Motorsport). Võitja Mait Mäesaar sõnas hooaega kokkuvõttes, et kuigi hooaeg oli võrdlemisi lühike ja paljud võistlused olid korduvalt ka küsimärgi all, oli tema jaoks tegemist põneva ja eduka hooajaga ning tänab siinkohal ka kõiki enda toetajaid ja kaasaelajaid.

Veobagide klassis oli tänavuse hooaja parim Ainars Ramats (Ainars). Teiseks tuli Mart Henning (A1M Motorsport) ja kolmandaks Margus Vainumets (EST1 Racing).

GAZ-51/52 arvestuses selgusid aga karikavõitjad ning hooaja parim oli Veiko Hirsnik (Kupatama Motorsport). Teine oli Andre Mõttus (ALM Motorsport) ja kolmandaks tuli Markus Varrik (Kupatama Motorsport). Veiko Hirsniku sõnul oli hoolimata lühikesest hooajast tegemist põnevate võistluste ja hästi ettevalmistatud võistlusradadega. Positiivsena lisas ta, et konkurents on muutunud tihedamaks ja sõitjaid on samuti lisandunud.

Lisaks parimate väljaselgitamisele, katsetati Tapal demosõitudega ka potentsiaalset uut võistlusklassi – SSV maastikusõidukid. Pealtvaatajatele pakkusid need palju põnevat vaatamist. „Täitsa huvitav tundus, sõitjatele meeldis ka, aga pigem on arutelukoht, et kuidas päris võistlustel sõite korraldada – kas ühisstartidena või eraldi,“ sõnas klassi esindaja Tamur Vanker. Loodetavasti järgmisel autokrossihooajal näeb neid võistlusmasinaid ka päriselt teineteisega mõõtu võtmas, selleks tuleb Erko Sibula sõnul teha veel aga tihedat koostööd Eesti Autospordi Liiduga.