Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Aabrams, Peeba ja Lember näitavad Tsehhi HydroGP-l klassi

Tsehhis Jedovnices toimuval HydroGP-l toimusid täna ajasõidud ja sõideti esimene võistlussõit. Meie sõitjad on osalemas paadiklassides F-125 ja F-500.

F-125 klassi ajasõidus oli parim Marek Peeba, kellele järgnes oma esimest MM-hooaega alustav Joonas Lember. Kolmanda aja sõitis välja itaallane Luca Finotti.

Esimeses sõidus sai stardist parima lähte Peeba. Lemberil paadil oli kohapealt ära minek raske, kuid sirge keskel sai ta samuti hoo üles ning peale esimest pööret asus jälitama temast mööda saanud poolakat Sebastian Kecinskit. Peeba juhtis sõitu kuni lõpuni ja võttis sõidust esikoha punktid. Lember küll püüdis Kecinskist mööduda aga selles sõidus jäi poolakas peale ja Lemberile kolmanda koha punktid.

Klassis F-500 tõi ajasõidust võidu koju Erko Aabrams, teise aja sõitis välja Giuseppe Rossi Itaaliast ja kolmas oli Marcin Zielinski Poolast. Esimesse sõitu sai Erko hea stardi ja neli ringi kuni punase lipuni sai ta sõitu juhatada. Rossi ja Slovaki Marian Jungi avarii põhjustas punase lipu. Mõlemas sõitjad jäid terveks, kuid tehnika sai kannatada.

Kordusstardist sai järekordselt parima stardi Aabrams, kuid itaallane Andrea Ongari tegi pöördes vea ja purustas oma paadiga mõlemad pöördepoid ning põhjustas järjekordse punase lipu. Kolmandat kordusstarti reeglite kohaselt ei järgne ning esimesest sõidust punkte välja ei antudki.

Homme sõidetakse mõlemas klassis viimased kaks sõitu ja selguvad etapivõitjad.