Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Noortesport

Alustamiseks võiks noor käia vaatamas erinevaid võistlusi, kus saab kõike oma silmaga näha ning ise küsida. Seejärel tuleb teha esmane valik. Alustamiseks on kõige lihtsamad alad rahvakross ja noortesprint, kus saab võistelda ka ilma spetsiaalse ümberehituseta autodel. Enamusel spordialadel on noortele eraldi võistlusklassid, mõnedel aladel aga korraldatakse noortele ka täiesti eraldi võistlusi. Lisainfot saab eri alade tutvustuste alt ning ka Eesti Autospordi Liidu sekretariaadist ja alakomiteedest.

Millised on noore võimalused autospordiga esimese tutvuse tegemiseks?

Kõrgelennulisest karjäärist unistavad paljud ning mõned ka jõuavad maailma absoluutsesse tippu. Selleks, et saada aimdust, mida autosport endast kujutab, ei ole aga kohe tarvis kallist võistlusautot. Esmase tutvuse tegemiseks sobivad hästi järgmised noortesarjad.

auto24 TALENDID RAJALE

auto24 TALENDID RAJALE on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt seitsmendat aastat järjepanu korraldatav algajatele autospordihuvilistele mõeldud hobikardisari, kus võivad osaleda kõik 2003. a ja hiljem sündinud poisid ning tüdrukud, kes ei ole võistlusele eelnevatel aastatel omanud võistlejalitsentsi. Võisteldakse nii olemasolevate kardikeskuste kui ka selleks spetsiaalselt loodavatel ajutistel hobikardiradadel. auto24 TALENDID RAJALE võistlussarja teeb unikaalseks see, et karti ega muud võidusõiduvarustust võistlejal endal olemas olema ei pea. Sarja iga etapi võitjat ootab ees osalemine täismahus kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil.

ZEBRA CUP – “Noored roolis”

Samuti tehti 2013. a algust ZEBRA CUP – “Noored roolis” sarjaga. Tegemist on Eesti Autospordi Liidu rallikrossi komitee poolt ellu kutsutud liiklusohutust ja sõidumeisterlikkust edendava võistlussarjaga, mis on mõeldud eeskätt noortele tüdrukutele ja poistele, kellel puudub esmane või on väike sõidukogemus autoroolis. Sarja eesmärk on lisaks heale seltskonnale saada osa põnevast võidusõidust, mille läbi omakorda on kogenud instruktorite käe all võimalik omandada kiire ja samal ajal ohutu sõidu saladusi. ZEBRA CUP – “Noored roolis” võistlussarjas on kasutusel ühesugused Renault Twingod, tagamaks kõigile osalejatele võrdsed tehnilised võimalused.