Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Albert Tamm oli Champions of the Future Academy Valencia esimesel etapil kolmas

Eesti noored kardisportlased MINI klassis Sebastian Kirss (9 a) ja Albert Tamm (11 a) ning OK-N Junior klassi Kristian Ebras (12 a) olid täna võistlemas Valencias, kus peeti Champions of the Future Academy kardisarja kolmas osavõistlus.

Parima tulemuse sõitis välja Tamm, kes võitis kvalifikatsiooni ning oli eelsõitudes teine ja kolmas. Finaali startis meie sõitja teiselt kohalt. Finaal oli väga tihe ja nagu eelsõitudes pakkusid tõsist konkurentsi kaks sõitjat. Belgiast pärit Priam Bruno ning Araabia Ühendemiraate esindav Maxim Bobreshov. Kui eelsõitudes sai Tamm mõnel korral ka sõitu juhtida ning õnnestus teha mitmeid möödasõite, siis finaalis läksid konkurendid oma teed: “Siin võistlustel kardid ja mootorid loositakse. Tundub, et meil täna ei olnud õnnelik käsi. Just sirgetel jäi puudu. Lihtsalt libisesid eest ära ja ei olnud võimalik tuulde ennast püüda. Samas olen tulemusega rahul, sest hooaja üldarvestuses sai säilitatud teine koht ning punktivahed on veel väikesed,” rääkis Tamm

Sebastian Kirss, kes võistleb Tammega samas klassis sõitis end finaalis 20. kohale. “Eelsõidud ei läinud plaanipäraselt ja tuli startida tagant, suutsin küll kolm kohta tõusta, kuid veel punktikohani ei küündinud. Homme jälle uus päev,” lisas elu teisel suuremal võistlusnädalavahetusel osalev Kirss. Kvalifikatsioonis ja eelsõitudes ei sujunud ka kõige paremini OK-N klassis võistleval Kristian Ebrasel, kuid õnneks näitas noormees südikat sõitu finaalis. 33. kohalt startinud Ebras lõpetas sõidu 19. kohal, mis tähendas parandust lausa 14 kohta. “Lihtne siin ei ole, see rada on kiire, aga hästi avatud ja tuul mõjutab palju. Tööd on vaja teha, et õige kiirus leida,” ütles peale sõitu Kristian Ebras.

Homme sõidetakse samal rajal sarja neljas etapp.

Chamion of the Future Academy Youtube kanal:
https://www.youtube.com/@ChampionsKartingAcademy/streams

The post Albert Tamm oli Champions of the Future Academy Valencia esimesel etapil kolmas appeared first on Eesti Autospordi Liit.