Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Avaldati kardispordi Balti karikasarja lõplikud tulemused

Kolme Balti riigi alaliitude koostöös sündinud Baltic Cup lõpetas esimese sarjavõistluste hooaja. Kuigi individuaalselt hõivasid poodiumi kõige kõrgema astme pea igas võistlusklassis eestlased, viis riikidevahelise arvestuse osutus võidukaks ja viis rändkarika selleks aastaks hoiule Leedu esindus.

Kui Rotaxi võistlusklassidele peetakse edukalt Balti regiooni võistlusi juba aastaid, siis teistes, Eestis laiemaltki harrastatavates klassides regiooniüleseid jõuproove ei peetud. Mullu käivitati see üksikvõistlusena Aravetel ja tänavu jätkati juba kolmeetapilise võistlussarjaga, mille iga osavõistlus peeti erinevas riigis. Arvestust peetakse kuues võistlusklassis (Micro, Mini, OK Junior, OK, KZ2 ja KZ2 Masters), lisaks toimub punktiarvestus riikidevahelisele rändkarikale.

Tugevaimaks võis pidada konkurentsi kõige kiiremate võistluskartide, KZ2 arvestuses. Hooaja avaetapil Leedus ebaõnnestunud Siim Leedmaa järgmisel kahel etapil konkurentidele sõnaõigust ei jätnud ja korjas maksimumpunktid nii mõlema võistluse eelsõitudest kui finaalidest.

Siim Leedmaa:“Konkurents tänavuses sarjas osutus üle ootuste tugevaks. Pikk ja tugev võistlejaterivi KZ2 klassis karistas iga väiksematki viga valusalt ja nurjunud avaetapi järel edasist eksimisruum enam polnud. Läti võistlusest alates toimis aga kõik ja muidugi oli eriti magus lõpetada hooaeg võidukalt kodusel etapil Laitses. Eks kripeldama jääb rändkarika Leetu minek, kuid siin on meil tarvis end kogukonnana kokku võtta ja uuel aastal karikas tagasi tuua!“ Leedmaa hindab värsket võistlussarja kõrgelt ja usub, et see toob kohalikku kardiellu värsket hingamist. „Batic Cup annab tublisti juurde rahvusvahelist mõõdet ja annab võimaluse end tugevas konkurentsis proovile panna ka neil, kel Euroopa võistlussarjad kaugeks ja kättesaamatuks jäänud.“

Ka kõigis teistes võistlusklassides peale veteranidele mõeldud KZ2 Mastersi osutusid hooaja kokkuvõttes võitjateks Eesti sportlased. Lisaks Leedmaale oli võidukad Jasper Kors (Micro), Markus Kasepõld (Mini), Hugo Rajamets (OK Junior) ja Roland Kuklane (OK). Ainsa võidukarika viis Leetu sealne vanameister Vytautas Adomaitis (KZ2 Masters). See oli ka ainus klass, milles Eesti sportlased olid vaid ühe võistlejaga esindatud ja sedagi ainutl viimasel etapil.

 “On hea meel tõdeda, et lühikese ajaga on sari muutunud piirkonna olulisemaks kardispordisündmuseks ja võistlejate rivid kujunesid kõigis klassides muljetavaldavalt pikaks” nentis EAL kardispordi komitee esimees Mart Liiksaar. “Suur tunnustus meie poolt naabrite vastutulelikkusele ja koostööle, milleta pole võimalik piirkonnas mastaapseid spordisündmusi ellu viia. Erilise tunnustuse on ära teeninud need, kes ei pidanud paljuks kaasa teha tervet sarja ja hoidsid meie lippu kõrgel juba kevadisest Leedus peetud avaetapist.”

Liiksaar avaldas lootust, et järgmisel aastal on sari veelgi osavõturohkem ja seda nii kohalike sportlaste kui teiste välisriikide osavõtjate abil. “ Loodame, et rahvusik uhkus ei luba uhket rändkarikat pikalt lõunanaabrite valdusesse jätta. Ehk kannustab see soov ka meie vanameistreid tulevasel hooajal KZ2 Masters klassis kaasa lööma. Veelgi enam tahaks loota, et meie uuel ja Baltikumi moodsaimal kardirajal peetud võistlusest kaasavõetud muljed toovad rohkem osavõtjaid ka neist naaberriikidest, kes sedapuhku lisaks Baltikumile esindatud olid. Omalt poolt teeme kõik, et sarja korralduslik tase teeks sammu edasi Baltic Cup muutuks järjest kõrgemalt hinnatud võistluseks kõigi lähiriikide kardikogukondades.”

Sarja lõplikud tulemused.

The post Avaldati kardispordi Balti karikasarja lõplikud tulemused appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy