Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk saavutasid Dakari rallil kaheksanda koha

Leedu-Eesti rallipaar Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk (TOYOTA GAZOO Racing Baltics) saavutasid Dakari maratonrallil autode arvestuse kaheksanda koha.

“Meil oli raskemaid ja paremaid aegu,” rääkis Sikk finišis Toyota Eesti videoblogi vahendusel. “Kaheksa parema seas finišeerimine midagi väga erilist. Arvestades meie eelarvet ja võimalusi testida, võtsime maksimumi ja natuke rohkemgi. Võistlus oli väga raske ekipaažile, mehaanikutele ja ka autole.”

Vanagas tänas Sikku hea navigeerimise eest. “Sa võid olla kiire, aga kui ei tea, kuhu sõita, ei ole sellest kasu. Nii nagu eluski,” lisas Vanagas.

Dakari ralli võitsid Carlos Sainz / Lucas Cruz (Team Audi Sport) ajaga 48:15.48, Guillaume de Mevius / Xavier Panseri (Overdrive Racing) kaotasid neile 1:20.25 ja Sebastien Loeb / Fabian Lurquin (Bahrain Raid Xtreme) 1:29.12. Vanagas/Sikk jäid võitjatest kahe tunni 57 minuti ja 17 sekundi kaugusele. Urvo Männama / Risto Lepik (Dakar Team Estonia) katkestasid pärast tehnilisel põhjusel tekkinud tulekahju, milles hävis nende võistlusauto.

Eestlastest on Dakaril saavutanud klassivõidu Toomas Triisa, kes oli mootorrattal parim Malle-Moto arvestuses aastal 2017. 1991. aastal said Joel Tammeka, Juhan Anupõld ja Enno Piirsalu veoautode klassis kolmanda koha.

Carlos Sainz / Lucas Cruz võitsid autode arvestuse. Foto: Audi

The post Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk saavutasid Dakari rallil kaheksanda koha appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy