Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Dakari maratonrallil stardib kolm eestlast

Reedel, 5. jaanuaril stardib maratonralli Dakar. 2024. aastal on stardis kolm eestlast – Urvo Männama ja Risto Lepik ning Kuldar Sikk Leedu võidusõitja Benediktas Vanagase kaardilugejana.

Maailma üks raskemaid mootorispordisündmusi Dakar on pika ajalooga, selle juured ulatuvad 1970ndate aastate lõppu. Mitmel mandril sõidetud võistlus on viimastel aastatel sõidetud Saudi-Araabias, kus see ka tänavu toimub. Kokku läbitakse kahe nädala jooksul 7891 kilomeetrit, millest katsekilomeetreid on 4727. Katseid on kokku 12 ja distantsi mõttes on see pikim Dakar, mis on Saudi-Araabias sõidetud.

Urvo Männama ja Risto Lepiku jaoks on see teine Dakari maratonralli nagu ka Kuldar Sikule. Võrreldes eelmise aastaga on Männama/Lepik vahetanud oma võistlusmasinat. Tegemist on Century Racingu poolt ette valmistatud uue CR7 mudeliga. Century Racing, millega eestlased on ka varem koostööd teinud, usaldust eestlaste vastu näitab see, et Dakaril stardib kaks CR7 masinat ja üks neist just eestlaste käes.

“Oleme oma meeskonnaga alati lähtunud sellest, et saaksime kasutada sellel hetkel parimat tehnikat, mida saada on võimalik. CR7 on masin, millega saab kindlasti head tulemust teha. Century Racing meeskonnaga on meil pikem ajalugu ja mulle meeldib nende suhtumine, nad on näljased ja valmis panustama oma kõikide ressurssidega, et teha head tulemust,” räägib Männama neljaveolisest kahe turboga 2,9 liitrise Audi mootoriga Century CR7 võistlusautost.

Vanagas/Sikk võistlevad Toyota Hiluxiga.

2024. aasta Dakaril on trassi osas mitmeid muudatusi. Maratonkatse on saanud uuenduse, kui kahel päeval sõidetaval katsel tuleb esimesel päeval sõit lõpetada kell 16.00 ja liikuda lähimasse laagrisse. Neid on korraldaja sellele katsele teinud mitmeid ja seal sõitjatel meeskondade tehnilist tuge ei ole. 

“Katsete osas on 60% uusi katseid. Katseid on vähem, kilomeetreid rohkem, eks kohapeal saame näha ka seda, mis oludes sõitma hakkame. Eelmisest aastast saime hea kogemuse, mida tahaks sellel aastal parimal moel ära kasutada,” räägib kaardilugeja Risto Lepik.

Oluline on ära märkida, et eestlaste meeskond Rally Raid Estonia töötab Dakaril koos Century Racingu meeskonnaga ja see on meeskonnale uus väljakutse.
“Century Racing poolt on kohal kaks inseneri ja mehaanik. Meie tiim hoolitseb esmakordselt kahe auto eest, lisaks meile Lõuna-Aafrika sõitjad Brian Baragwanath ja Leonard Cremer. See on kindlasti meestele korralik väljakutse,” ütleb Urvo Männama. 

Kui Männama oli saanud uue autoga eelmisel aastal esimesed testikilomeetrid teha, siis kolmapäeval, 3. jaanuaril tehti kohapeal koos Risto Lepikuga esimesed ühised kilomeetrid CR7 masinaga. Esmamulje kohapealt oli positiivne, meeskond tegeleb veel masina seadistusega ja seda saab veel testida neljapäeval, 4. jaanuaril. 

2024. aasta Dakari maratonralli, mis on ka FIA Cross-Country maailmameistrivõistluste kaheks esimeseks etapiks stardib reedel, 5. jaanuaril stardi ja proloogiga Alulas. Laupäeval, 6. jaanuaril alustatakse juba esimese pika päevaga.

Tehnilise kontrolli ja esimese testi video on nähtav siin: 

Rally Raid Estonia tegemistel saab pilku peal hoida sotsiaalmeedias:
Facebook https://www.facebook.com/rallyraidEST
Instagram https://www.instagram.com/rallyraidestonia/
Youtube https://www.youtube.com/@rallyraidestonia

The post Dakari maratonrallil stardib kolm eestlast appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy