Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

E-autoralli Eesti meistrivõistlused toovad rajale WRC-autod, Rally2-d ja BMW M3-d

Esmaspäeval, 5. veebruaril algavate e-autoralli Eesti meistrivõistlustega liitub kaks uut klassi, üks neist eelkõige WRC-autodele aastatest 2017-2021 ja teine 1990-ndate BMW M3-dele.

EMV1 klass ongi peamiselt vanema põlvkonna WRC-autodele “EMV1 on klass kõige kiirematele sõitjatele kõige kiiremate autodega,” rääkis sarja korraldaja Silver Jõffert. „Algselt olid sinna planeeritud ainult WRC-autod, kuid nüüd laiendasime valikut.“

EMV2 on Rally2/R5 autodele, ehk vastab mullusele EMV1 klassile. “Mullused Eesti meistrivõistluste paremad ei saa enam osaleda samas klassis, vaid peavad kolima kiiremasse EMV1-te või siis EMV3 klassi. Nii anname EMV2-s võimaluse ka uutele sõitjatele.”

EMV3-s saab sõita vaid BMW M3-dega (E36). “BMW populaarsus ralli Eesti meistrivõistlusel oli ajendiks, miks liita need ka virtuaalralli meistrisarjaga,” selgitas Jõffert.

Hooaeg koosneb kümnest etapist, Eesti võistlustest on kavas Võru ralli. Iga etapi rada on avatud nädal aega. “Valisime päriselt sõidetavad rallid ja püüame neid võimalikult täpselt jäljendada,” rääkis peakorraldaja. “Mänguplatvorm on Richard Burns Rally, mida peetakse laialdaselt kõige tõetruumaks rallisimulaatoriks.”

Kalender

5. veebruar – Rallye National Hivernal du Dévoluy

26. veebruar – Arctic Rally Finland

25. märts – Rally Catalunya

8. aprill – TBA

22. aprill – Kielder Forest Rally

20. mai – Võru Rally

2. september – Tampere Ralli

23. september – Rally Stereas Elladas

14. oktoober- Rajd Śląska – Rally Silesia

28. oktoober – Equator Rally Kenya

The post E-autoralli Eesti meistrivõistlused toovad rajale WRC-autod, Rally2-d ja BMW M3-d appeared first on Eesti Autospordi Liit.

Generated by Feedzy