Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

EAL koolitas tehnilise kontrolli kohtunikke

Särevere mõisas toimus tehnilise kontrolli kohtunike koolitus, mille põhiteemadeks olid uuendused tehnilistes nõuetes ning kommunikatsioon.

FIA Platinum tasemega tehnilise kontrolli kohtunik Karmo Uusmaa ja EAL tehnikakomitee esimees Taavi Luik andsid ülevaate nõuetest ohutusvarustusele. Tehnilise kontrolli kohtunikud Martin Toom ja Marek Mõistus käsitlesid oma ettekandes viimaseid arenguid turvapuuride vallas, selgitasid, milleks on vajalik turvapuuri sertifikaat ja millele panna rõhku turvapuuride kontrolli käigus.

Mitmeid suurettevõtteid juhtinud Peeter Raudsepp käsitles oma ülevaates tehnilise kontrolli kohtunike ja võistlejate kommunikatsiooni aluseid.

EAL spordidivisjoni juht Kuldar Sikk tegi ülevaate kohtunike uuest litsentsisüsteemist, selle rakendumisest ja kohtunike õigustest ning kohustustest.

„Suvise hooaja hakul toimunud koolituse eesmärk oli tutvustada viimased arengud tehnilise kontrolli kohtunikke puudutavates teemades,“ lausus Sikk. „Kindlasti jätkuvad koolitused erinevate alade kohtunikele, nii neile, kel varasem kogemus olemus kui uustulnukatele.“

Säreveres toimunud koolitusele said kutse tehnilise kontrolli litsentsiga kohtunikud. Kokku osales 56 inimest.

The post EAL koolitas tehnilise kontrolli kohtunikke appeared first on Eesti Autospordi Liit.