Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eesti kardisportlased võistlesid Läti hooaja avavõistlusel

Lätis alustati kardihooaeg Jelgava karikavõistlusega (Jelgavas Kauss), kus osales mitmeid Eesti sõitjaid. Parimana tõi Patric Õiemets 1. mai võistluselt Eestisse 4. koha.

Rotax Junioris võis kohata mitut uut nime. Nendest kõige teravam oli kvalifikatsioonis Markus Jauk, kes näitas 3. aega. Kahjuks jätkas Jauk langevas trendis, kogudes 4., 5. ja viimases sõidus 8. koha. Etapi kokkuvõttes andis see 5. positsiooni. Stabiilsuse etaloniks kujunes Hans Markus Narusk, kes kõik kavas olnud sõidud 6. lõpetas ning selle koha ka etapi kokkuvõttes välja teenis. Fernando Paimre lõpetas päeva 8., Robin Šemet 9., Rafael Zernask 16. ja Fredy Kadastik 17. kohaga. 

Tiheda konkurentsiga Rotax Senioris olid võistlustules Tõnis-Johannes Toomingas, Mattias Ojapõld, Sebastian Adari ning Armin Rebane. Kvalifikatsioonis 5. aja välja sõitnud Toomingas lõpetas ka 2 finaalsõitu tugeval neljandal kohal. Ebaõnnestunud viimase stardiga teenis ta kokku 5. koha. Sebastian Adari lõpetas teisipäeva 8., Ojapõld 9. ja Rebane 10. kohaga. 

DD2 klassis olid eestlastest stardis Patrick Õiemets ja Andreas Oopkaup. Kvalifikatsioonis lätlaste varju jäänud eesti noored, kes mõlemad tegid oma DD2 klassi debüüti, osutusid võidusõidus hoopis teravamateks. Õiemets kogus kolmest finaalist 4., 5. ja 5. koha, mis andis etapi kokkuvõttes 4. koha. Oopkaup kogus 7., 7. ja 6. koha punktid, et lõpetada Läti hooaja avapauk 6. kohal. 

DD2 Masters klassis tegi südi alguse Kari Maripuu, kes näitas kvalifikatsioonis 6. aega ja kogus ka esimesest sõidust kuuenda koha. Teine finaal tõi kahjuks kaasa katkestamise ja kolmandas sõidus lõpetas ta 8. positsiooniga. 

Läti meistrivõistluste avaetapp peetakse 25. mail Kandavas. 

The post Eesti kardisportlased võistlesid Läti hooaja avavõistlusel appeared first on Eesti Autospordi Liit.