Motoveeb

Mootorratta ja autospordi, uudised ja mõtted ja mõnd muud veel.

Eesti ringrajasõitjatel läks Soomes hästi

Ringrajasõidu Eesti lahtiste meistrivõistluste etapil Soomes Botniaringil jõudsid Eesti võidusõitjad mõlemas klassis poodiumile.

Mõlemas meistrivõistluste klassis, BMW 325 Cup ning Porsche GT3 Cup, on tugev rahvusvaheline konkurents. BMW-del oli parim Eesti võidusõitja Alex Ivanov teine. Võitis prantslane Leo Messenger, kolmanda koha sai lätlane Ricards Subeckis. Eestlastest jõudsid esikümnesse veel kaheksanda kohaga lõpetanud Romet Reisin ja üheksanda koha saanud Carmen Kraav.

EAL ringrajakomitee esimees Raimo Kulli lisas, et esikolmiku tulemused on esialgsed, sest autode amortisaatorid saadeti tehasesse kontrolli. “Võidusõit oli põnev,” lisas Kulli. “Enamikule eestlastele oli Botniaring uus ja tean, et näiteks Alex Ivanov treenis enne võidusõitu simulaatoris. Rada on huvitav, suhteliselt pikk ring ning nõuab oskuslikku sõitu.”

Porsche GT3 Cupi võitis Eestit esindav Thomas Padovani, teine oli leedulane Mantas Janavicius ja kolmas soomlane Emil Westman . Eestlastest oli esikümnes veel neljanda kohaga lõpetanud Thomas Kangro. 17 osalejaga Porsche-klassis sündis osavõturekord.

Väljaspool Eesti meistrivõistlusi saavutas BTC2 klassis esikoha Simo Lind, Formula Historicus oli Taavi Kroon teine. Kuue tunni sõidus oli ALM Motorsport TCR-klassis samuti teine.

Nankang Endurance Academy kahe tunni kestvussõidus oli Alex Ivanov teine, Carmen Kraav  kolmas ning Romet Reisin / Priit Kadastik neljandad.

The post Eesti ringrajasõitjatel läks Soomes hästi appeared first on Eesti Autospordi Liit.