Eesti superauto Kalana püstitas Pärnus uue rekordi, Superbike´ide sõidu võitis Hannes Soomer

HRX Estonian Grand Prix´l püstitas Eesti inseneride loodud superauto Kalana Tõnis Vanaseljaga roolis Porsche Ringi uue rajarekordi. Superbike´ide võidusõidu võitis Hannes Soomer.

Vanaselja sõitis uue Porsche Ringi rekordi juba reedesel kvalifikatsioonil, saavutades ringiajaks 1.09,600. Laupäevases teises võistlussõidus läbis Vanaselja kiireima ringi ajaga 1.09,111. Varasem kiireim ringiaeg 1.11,579 oli 2013. aastast Martin Rumpi (Formula Renault FR2000) nimel.

“Tulime võistlusele peamiselt eesmärgiga autot katsetada,” rääkis Vanaselja. “Autoarendus on sellises faasis, et tahame koguda kilomeetreid ja vaadata, kuidas auto käitub. Kogume andmeid, analüüsime ja seejärel teeme vajalikud muudatused.”

Estonian GP raames toimunud motoringraja Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi Superbike’ide sõidu võitis kindlalt Hannes Soomer, fännide marulise kaasaelamise saatel võttis teise koha comebacki teinud Martin Pärtelpoeg. Kolmas oli Hanno Velt.

„Läksime täna kindla peale välja,“ lausus Soomer. „Reedel tegelesime rohkem diagnostikaga, et saada jälile mootorratast Austrias kummitanud jõupuudusele ja õnneks saime sellest murekohast lahti. Ratas töötab taas hästi ja muus osas me suuri muudatusi ette ei võtnud, sest põhjalikumaks seadistuste muutmiseks jäi eile sõiduaega napiks.“

Teised motoklasside võitjad: Superstock 600 – Jaanus Saarmaa, Supersport 300 – Selyn Kazakova, C600 – Silvester Sarapik, C1200 – Roman Rumjantsev ja B1200 – Raido Leenpalu.

Estonian Grand Prix´l tähistati ka vormel Estonia 65 aasta juubelit. Kohal olid endisaegsed sõitjad ja konstruktorid, peeti ka kaks Eesti karikavõistluste arvestusse läinud võidusõitu.

Ajalooliste vormelite klassis Eastern võitis esimese sõidu Sten Suban Kalev Nurmiku ees, teises olid kahe parema järjestus vastupidine. “Esimeses sõidus oli Kaleviga väga põnev võitlus. Kord oli üks ees, siis teine, lõpuks sain kavalusega eest ära,” rääkis Suban. “Teises sõidus tundus, et mootorisse tuli mingi kahtlane hääl sisse. Tehnika säästmiseks andsin tempos järele.”

Formula Mondialis võitis mõlemad sõidud lätlane Raitis Murnieks, esimeses oli parim eestlane Jaak Kuul kolmas, teises sai parima eestlasena tema poeg Taavi Kuul samuti kolmanda koha. Teises sõidus startis Taavi isa Jaagu autoga. “Esimeses sõidus töötas auto alguses hästi, kuid seitsmendal ringil tuli mootorisse kolin sisse ja tuli sõit pooleli jätta,” lausus Taavi Kuul. “Teises sõidus startisin päris tagant, kuid õnnestus kolmandaks tõusta.“

BMW 325 Cupi mõlemad sõidud võitis Kristo Krinpus. Osavõturohkeimas Legends klassis oli 33 võistleja seas esimese sõidu parim Marko Kilpiä ja teise võitis Leevi Lintukanto.

Teised autoklasside võitjad: Formula Open – mõlemad sõidud Jussi Kuivakangas, BMW Xtreme – kaks sõitu Juho Siekkinen, kolmas sõit Kari Haavisto, GT Open – esimene sõit Tõnis Vanaselja, teine Jarkko Tähtinen, V1600 – esimene sõit Miio Nurminen, teine Aapo Skaffari, V8 Thunder – mõlemad sõidud Emil Westman.

Ajaloolised vormelid stardiootel. Foto: Pille Russi

The post Eesti superauto Kalana püstitas Pärnus uue rekordi, Superbike´ide sõidu võitis Hannes Soomer appeared first on Eesti Autospordi Liit.